Umelá inteligencia od Microsoftu dokáže programovať lepšie ako človek

  • Microsoft má umelú inteligenciu, ktorá sa snaží predbehnúť ľudí v programovaní. A zatiaľ je na dobrej ceste.
  • Microsoft má umelú inteligenciu, ktorá sa snaží predbehnúť ľudí v programovaní. A zatiaľ je na dobrej ceste.

Microsoft urobil niekoľko veľmi pôsobivých pokrokov vo svete umelej inteligencie, ale tento posledný, môže byť ich najväčší. Oddelenie Microsoft Research v spojení s Univerzitou v Cambridge vyvinuli umelú inteligenciu, ktorá je schopná riešiť problémy v programovaní opakovaním riadkov kódu z iných programov.

Snom vedcov a programátorov vždy bolo, aby umelá inteligencia vedela písať ďalšie skutočné programy. Dnes sme už o krok bližšie k jej existencii.

Táto umelá inteligencia sa nazýva DeepCoder. Funguje na princípe načítania dát očakávaného vstupu a očakávaného  výstupu, následne sa snaží vyplniť medzeru v programe použitím vopred predpripraveného kódu. Tento postup sa nazýva programová syntéza.

Foto: thenextweb.com

Stručne povedané, ide o digitálny ekvivalent toho, ako keď hľadáš riešenie svojho problému na Stack Overflow, a potom okopíruješ správny kód s nádejou, že program bude fungovať tak ako očakávaš.

Samozrejme, je to oveľa zložitejšie, ako si myslíme. DeepCoder je v programovaní oveľa účinnejší ako človek, na čo už poukázal denník New Scientist. DeepCoder je schopný učiť sa, a taktiež písať programy rýchlosťou, akú poskytuje počítač. Je to teda neporovnateľne rýchlejšie, ako človek.

V súčasnej dobe je DeepCoder schopný riešiť problémy a písať programy, ktoré reálne zaberajú približne päť riadkov kódu. Síce to nie je až taký výkon, ale rozhodne je to pokrok. Všetky podrobnosti o systéme, jeho silných stránkach a nedostatkoch je možné nájsť v údajoch k výskumu, ktoré boli nedávno zverejnené.

Zdroj článku: thenextweb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech