Zoskok padákom
skydiving
Wikimedia Commons/FBI, Unsplash/Kamil Pietrzak

Uniesol lietadlo, ukradol státisíce dolárov a po šialenom zoskoku do noci navždy zmizol. Prípad D. B. Coopera sa nepodarilo nikdy objasniť

  • V roku 1971 muž menom Dan Cooper uniesol lietadlo
  • Vyjednal 200-tisíc dolárov
  • Vyskočil z lietadla a navždy zmizol
  • V roku 1971 muž menom Dan Cooper uniesol lietadlo
  • Vyjednal 200-tisíc dolárov
  • Vyskočil z lietadla a navždy zmizol

Aké by to bolo ukradnúť státisíce eur a navždy zmiznúť? Túto otázku by si mohol položiť istému mužovi menom D. B. Cooper. To by si ho však musel najprv nájsť a, so všetkým rešpektom, veľa šťastia. Išlo by totiž o počin, ktorý sa nepodaril objasniť ani chýrnej FBI.

A to ani napriek tomu, že meno muža má na stole už hodných 50 rokov. Príbeh je pritom priam vystrihnutý z akčného filmu. Vyjednávanie s políciou, žiadanie veľkej sumy v hotovosti, bomba na palube lietadla a následný šialený únik zoskokom z neho. Je možné, že niekomu sa tomuto kúsku histórie ani nebude chcieť veriť.

Vyzeral ako bežný cestujúci

Avšak každý detail príbehu je 100 % pravdivý. Na svojej oficiálnej stránke ho totiž opisuje spomínaná Federal Bureau of Investigation, alebo skrátene FBI. Do Vianoc roka 1971 zostával presne mesiac a bežne vyzerajúci muž menom Dan Cooper sa zjavil pri pulte portlandského letiska v americkom štáte Oregon.

Bol normálneho vzrastu, mal krátke hnedé vlasy, na sebe obyčajný čierny oblek a mohol mať približne 40 rokov. Rovnako ako všetci ostatní pasažieri daného letu, ktorý smeroval do mesta Seattle vo Washingtone, si Cooper kúpil lístok, usadil sa na palube lietadla a pokojne čakal na vzlet.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: FBI, Crime Museum, Fox Weather, WOH, Aerotime

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá