Unikát Bratislavy bude stavať japonská spoločnosť so 400-ročnou tradíciou. Nezvyčajná silueta doplní nový downtown

  • Víťazom tendra na na generálneho dodávateľa stavby projektu Metropolis sa stala japonská spoločnosť
  • Takenaka prišla s projektom, ktorý sa od ostatných odlišoval predovšetkým ponukou alternatívnych riešení, hovorí developer
Metropolis
Mint Investment
  • Víťazom tendra na na generálneho dodávateľa stavby projektu Metropolis sa stala japonská spoločnosť
  • Takenaka prišla s projektom, ktorý sa od ostatných odlišoval predovšetkým ponukou alternatívnych riešení, hovorí developer

Víťazom tendra na na generálneho dodávateľa stavby projektu Metropolis sa stala japonská spoločnosť Takenaka Europe GmbH. Informuje o tom developer Mint Investments. Spoločnosť sa víťazom stala najmä vďaka mnohým skúsenostiam, profesionalite a výslednej cene.

Mint Investments Metropolis byty reality domy bývanie architektúra
zdroj: Mint Investments

Sebastien Dejanovski z Mint Investments sa na projekt Metropolis nesmierne teší. Developerovi záleží na tom, aby bol projekt zhotovený kvalitne a včas. „Vo finálnom kole tendra sme sa rozhodovali medzi tromi uchádzačmi. Takenaka prišla s projektom, ktorý sa od ostatných odlišoval predovšetkým ponukou alternatívnych riešení. Tzn., že v Takenaka si detailne preštudovali našu dokumentáciu a k určitým položkám navrhli efektívnejšie alternatívy, ktoré boli rovnako kvalitné, ale menej nákladovo či časovo náročné,“ konštatuje. 

Hlavnou záležitosťou, ktorá bola dôležitá, bola celková cena. „Vo finálnom kole tendra sme sa rozhodovali medzi tromi uchádzačmi. Takenaka prišla s projektom, ktorý sa od ostatných odlišoval predovšetkým ponukou alternatívnych riešení. Tzn., že v Takenaka si detailne preštudovali našu dokumentáciu a k určitým položkám navrhli efektívnejšie alternatívy, ktoré boli rovnako kvalitné, ale menej nákladovo či časovo náročné,“ dodáva Dejanovski. 

Mint Investments, Metropolis, reality, byty
zdroj: Mint Investments

Motiváciou bola výnimočnosť projektu

Podľa spoločnosti Takenaka Europe GmbH bolo motiváciou na prihlásenia sa najmä nová nová stratégia firmy. „Takenaka je najväčším rezidenčným staviteľom v Japonsku a tento segment sme doposiaľ v Európe nerozvíjali. Čo sa týka samotného projektu, tak motivácií bojovať o Metropolis bolo niekoľko – stabilita a renomé developera Mint Investments, atraktívna poloha v centre Bratislavy a veľkosť projektu. Metropolis je výnimočný svojou architektúrou a ponúka niektoré unikátne riešenia, akým je napríklad stropné chladenie bytov,“ konštatuje generálny riaditeľ Takenaka, Petr Urválek. 

Mint Investments Metropolis byty reality domy bývanie architektúra
zdroj: Mint Investments

Spoločnosť Takenaka sa môže pýšiť 400-ročnou tradíciou a skutočnosťou, že je jednou z najstarších architektonických, inžinierskych a stavebných spoločností v Japonsku. Zároveň túto spoločnosť môžeme považovať za odborníka v oblasti stavebných a inžinierskych stavebných spoločností. V týchto oblastiach sa dokonale vyzná a vďaka rôznym inováciám stavebných procesov dosahuje vynikajúce výsledky.

„Našou filozofiou je stavať stavby, ktoré budú schopné slúžiť aj ďalším generáciám. Chceme zanechať poctivú a kvalitnú prácu. Napokon, toto je aj mottom našej firmy. Takenaka si zakladá na vysokých štandardoch, ktoré sú typicky spojené s japonskou kultúrou. Napríklad slušnosť, pracovitosť, disciplína, plnenie záväzkov voči našim klientom, partnerom a dodávateľom,“ hovorí Petr Urválek.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá