Unikátny startup dvoch dlhoročných kamarátov prináša Slovákom revolúciu v sťahovaní

  • Namiesto kartónových krabíc môžeš aj ty na sťahovanie použiť ekologickejšiu alternatívu
  • Unikátny startup založili Peter Kozmon a Mikuláš Tekeľ
boksi
Boksi.sk
  • Namiesto kartónových krabíc môžeš aj ty na sťahovanie použiť ekologickejšiu alternatívu
  • Unikátny startup založili Peter Kozmon a Mikuláš Tekeľ

Startup Boksi.sk je projekt dvoch dlhoročných priateľov, Petra Kozmona a Mikuláša Tekeľa. Tí svoj biznis vymysleli na základe negatívnych skúseností, ktoré mali s kartónovými krabicami pri sťahovaní. „Našim cieľom bolo vytvoriť pohodlnejšiu a ekologickejšiu alternatívu každému, kto sa potrebuje presťahovať. V tejto situácii sme sa niekoľkokrát ocitli aj my a vieme, čo všetko to obnáša,“ vyjadril sa Peter.

Zakladatelia startupu Boksi.sk
zdroj: Archív Boksi.sk

Zbohom kartón

Ich podnikanie má aj ekologický rozmer, ktorý spočíva v snahe o elimináciu odpadu. „V prípade sťahovania ľudia väčšinou siahajú po kartónových resp. krabiciach z lepenky, ktoré sú často len na jedno použitie a následne končia ako odpad. Toto plytvanie nás hnevalo najviac a chceli sme problém riešiť,“ vysvetlil Mikuláš. Mladí podnikatelia tvrdia, že vďaka znovupoužiteľnosti ich boxu sa do ovzdušia dostane menej emisií než je tomu v prípade lepenkovej krabice.

Podľa údajov OLO tvoril kartón len na území Bratislavy až 5 % vyzbieraného odpadu. „Naše boxy sú vyrobené z kvalitného priemyselného plastu, vďaka čomu vydržia stovky použití a následne sa postaráme o ich kompletnú recykláciu. Týmto sú paradoxne aj napriek zvolenému materiálu výrazne ekologickejšie než kartónové krabice a pomáhajú tým chrániť naše životné prostredie,“ vysvetľuje Peter. Výhoda boxov spočíva aj v hygiene. Na stránke startupu sa uvádza, že sú dôkladne čistené po každom použití. 

Riešenia od Boksi.sk
zdroj: Archív Boksi.sk

Pohodlnejšie riešenia

Boksi.sk sa špecializujú v prvom rade na prenájom boxov, navyše ti ich nielen privezú, ale následne si ich aj prídu odviesť na tvoju novú adresu.

Boxy prenajímajú na základe potrieb zákazníkov a v ponuke majú päť balíčkov. Veľkosť boxov je jednotná a má rozmer klasickej škatule z lepenky. V balíčku s označením XS nájdeš 10 boxov za 29 eur a slúžia na vysťahovanie izby.  V najväčšom variante s označením XL je boxov 100 za 189 eur.  Tento balíček slúži na vysťahovania veľkého bytu. V každom balíčku sú zahrnuté aj kolieska na ľahší presun boxov, ako aj ich bezplatný dovoz a odvoz. Boxy sú navrhnuté tak aby chránili obsah za každého počasia.

 

Sťahovacie boxy od Boksi
zdroj: Archív Boksi.sk

Cena zahŕňa prenájom na jeden týždeň, ale boxy si môžeš prenajať aj na dlhšie obdobie. Okrem nich firma prenajíma aj príslušenstvo. Nás prekvapila možnosť zapožičať si AKU skrutkovač, ale aj BOKSI kolieska, ktoré umožňujú naskladať boxy na seba a prepraviť ich viac na jeden raz. „Snažíme sa našim klientom šetriť čas a prinášať praktické a užitočné riešenia. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sme sa rozhodli prenajímateľný sortiment rozšíriť o rudlu, popruhy, ale aj rukavice či AKU skrutkovač. Nechceme aby si ľudia kupovali veci, ktoré nepotrebujú. Prenájmom ušetria a zároveň nebudú vytvárať zbytočný odpad,“ dodávajú startupisti.

Prenájom boxov je cenovo schopný konkurovať nákupu kartónových krabíc. Zákazníci si tento systém pochvaľujú:  „Musím povedať, že s negatívnou reakciou, ktorá by sa týkala ceny sme sa zatiaľ nestretli. Keď si spočítate, koľko stojí rovnaký počet kartónových krabíc na jedno použitie v bežnom obchode, zistíte, že cena vychádza narovnako. U nás máte v cene aj bezplatný dovoz a odvoz. Nehovoriac o praktickosti pri manipulácii s boxami. K tomu ponúkame množstvo benefitov, ktoré zahŕňajú aj spoluprácu so sťahovacími firmami. Snažíme sa mať jednoducho služby nastavené tak, aby zákazníkom poskytovali všetko potrebné,“ uzatvára Peter.

Zdroj: dnes24.sk, Boksi.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK