Uniklo video z pádu najdrahšej a najvýkonnejšej stíhačky. Pilot predviedol brilantný kúsok

  • Pád 100 miliónovej stíhačky prekvapil celý svet
  • Na internete sa teraz objavilo video, ktoré celý incident zaznamenáva
  • Hovorí sa o príčinách, pre ktoré stroj havaroval
F-30
Flickr/Ken S Three
  • Pád 100 miliónovej stíhačky prekvapil celý svet
  • Na internete sa teraz objavilo video, ktoré celý incident zaznamenáva
  • Hovorí sa o príčinách, pre ktoré stroj havaroval

Na verejnosť sa dostalo video, ktoré ukazuje pád britskej stíhačky F35. Uverejnil ho britský novinár na Twitteri, avšak svetové médiá jeho autenticitu ešte nepotvrdili. Britské ministerstvo obrany uviedlo, že je príliš skoro na komentovanie príčin pádu, informuje televízia BBC.

Na zábere je vidieť, ako stíhačka mieri k mostíku a pripravuje sa na štart. Namiesto vzlietnutia ale mieri k vode. Pilot sa však stihol rýchlo katapultovať. Doterajšie špekulácie hovoria o tom, že za príčinou pádu môže byť zabudnuté kryty na motore. Televízia ďalej informuje, že pravdepodobne sa bude vyšetrovať aj únik citlivého videa, ktoré zaznamenáva pád stíhačky.

Najdrahší a najvýkonnejší stroj

Stíhačka F35 z britskej lietadlovej lode HMS Queen Elizabeth sa 17. novembra zrútila na bližšie nekonkretizovanom mieste v Stredozemnom mori. Informovalo o tom ministerstvo obrany Spojeného kráľovstva.

Ministerstvo vo vyhlásení uviedlo, že pilot lietadla sa bezpečne katapultoval a vrátil sa na palubu HMS Queen Elizabeth. Medzičasom sa začalo oficiálne vyšetrovanie. Ministerstvo však odmietlo poskytnúť ďalšie podrobnosti.

Stíhačky F35, ktorých hodnota sa odhaduje na približne 100 miliónov libier, sa nachádzajú na palube HMS Queen Elizabeth v hodnote troch miliárd libier. Predtým sa zúčastnili na útokoch proti bojovníkom Islamského štátu v Iraku a Sýrii.

Loď bola v uplynulých šiestich mesiacoch v operačnom nasadení, pričom navštívila 40 krajín vrátane Indie, Japonska, Kórejskej republiky a Singapuru, informovala SITA.

Zdroje: SITA, BBC

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie