Unikol interný dokument FC Chelsea s pokutami pre hráčov. Za neskorý príchod 20-tisíc libier?

  • Finančné pokuty sa pohybujú od 500 do 20-tisíc libier
  • Chelsea už dlhodobo patrí medzi najbohatšie a najpodporovanejšie futbalové kluby na svete
chelsea
TASR
  • Finančné pokuty sa pohybujú od 500 do 20-tisíc libier
  • Chelsea už dlhodobo patrí medzi najbohatšie a najpodporovanejšie futbalové kluby na svete

Svetoví futbalisti v najlepších ligách sveta sú mnohokrát kritizovaní kvôli ich platom, ktoré niekedy predstavujú enormne vysoké čiastky. Na druhej strane však majú aj veľmi prísny režim, o čom svedčí aj najnovšie uniknutý interný dokument z anglického veľkoklubu FC Chelsea. Informáciu priniesol britský The Guardian.

Dokument obsahuje 12 základných bodov, pričom za ich porušenie hrozia finančné pokuty, ktoré sa pohybujú od 500 do 20-tisíc libier.

V prípade, ak pokuty nebudú zaplatené do 14 dní, hráčom sa automaticky zdvojnásobia. Celková vybraná čiastka na konci mesiaca pritom putuje na charitatívne účely alebo tímové aktivity.

V prípade meškania sa hráčom za každú minútu účtuje pokuta 500 libier, neohlásenie choroby stojí 10-tisíc alebo zvonenie telefónu na mítingu či počas spoločného stravovania ich stojí 1 000 libier. Najvyššiu pokutu predstavuje oneskorený príchod na tréning, ktorého čiastka činí až 20-tisíc libier.

Jeden z najbohatších klubov

Chelsea už dlhodobo patrí medzi najbohatšie a najpodporovanejšie futbalové kluby na svete. Za posledné roky zarobila viac než 400 miliónov dolárov len z predaja hráčov a jej tímovú hodnotu vyčíslil Forbes na 2,6 miliárd dolárov. Futbalový klub vlastní od roku 2003 známy ruský miliardár Roman Abramovič, ktorého kúpa klubu stála 140 miliónov libier.

zdroj: TASR

Abramovič sa v rebríčku najbohatších ľudí sveta za rok 2019 s hodnotou majetku vo výške 12,4 miliárd dolárov umiestnil na 107. mieste. Okrem futbalového tímu má aj ďalšie podiely, napríklad v oceľových gigantoch Evraz či Norilsk Nickel.

Zdroj: The Guardian, Tipsport, Forbes

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech