Uplift: Nový 6-týždňový akceleračný program pre early-stage tech startupy

 • Vieme, aké ťažké je naštartovať biznis a pretaviť ideu alebo startup do udržateľného podnikania
 • Prvé mesiace sú extrémne náročné, často rozhodujú o prežití na trhu
 • Videli sme veľa startupov a tímov, ktoré nezvládli prípravnú alebo early stage fázu a museli sa predčasne stiahnuť z trhu
img_4983
archív Uplift
 • Vieme, aké ťažké je naštartovať biznis a pretaviť ideu alebo startup do udržateľného podnikania
 • Prvé mesiace sú extrémne náročné, často rozhodujú o prežití na trhu
 • Videli sme veľa startupov a tímov, ktoré nezvládli prípravnú alebo early stage fázu a museli sa predčasne stiahnuť z trhu

Niektoré tímy sa v tejto fáze rozhádajú, iné nevenujú projektom dosť času a energie alebo nemajú dosť potrebných biznis skills. Veľa nádejných startupov pohorí na finančných otázkach. V niektorých prípadoch sa tomu dá predísť alebo zvrátiť situáciu, je však potrebné od začiatku robiť veci profesionálne a naplno. Rovnako dôležité je mať možnosť a dať si poradiť od skúsených profíkov z biznisu. Ľudí čo tieto veci zažili na vlastnej koži, založili alebo viedli firmy, prešli si úspechmi aj fail-mi.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: archív Uplift

Práve pre takých pripravili Neulogy a Impact Hub intenzívny a nadupaný 6-týždňový program Uplift s dôrazom na akceleráciu v kľúčových biznis oblastiach early stage fázy. Uplift spúšťajú 22. marca a záverečný Demo Day je naplánovaný na 26. apríla tohto roku.

Prečo do toho ísť?

V prvom rade si zvýšiš reálne šance na prežitie, rozvoj alebo neskoršie škálovanie biznisu a naučíš sa kopec nových vecí dôležitých pre tvoj projekt. Kvôli účasti v programe sa nemusíš vzdať podielu na firme, ani investovať finančné prostriedky. Uplift je pre vybrané startupy a tímy bezplatný vďaka podpore partnerov programu ZSE a InnoEnergy.

Tešiť sa môžeš na hands-on workshopy, 1-on-1 mentoring, praktické úlohy, feedback a pomoc od skúsených mentorov z biznisu a startup sféry. Stretneš ľudí, čo tomu fakt rozumejú a majú to zažité. Budeme sa venovať témam ako napr. Lean Startup Methodology, Business Model Canvas, Buiness Case, Go-to-market, Roadmapping, Digital marketing, Sales strategies, Pitch deck&presentation skills, IP&Legal, Finance&Investment a ďalším.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: archív Uplift
 

Rozšíriš si network, získaš prístup k sieti inovátorov z Neulogy a Impact HUBu, ako aj možnosť predstaviť svoj startup priamo investorskej komunite. Tímy čo zamakajú najviac a dosiahnú najväčší progres získajú aj finančnú výhru. Mimo toho môžeš využiť PR pomoc pre svoj startup alebo pracovať na svojom startupe počas programu z Impact HUBu.

Akou formou prebieha Uplift?

Program je navrhnutý tak, aby sa dal absolvovať aj popri práci na startupe, prípadne škole či iných povinnostiach a bol prístupný širšiemu okruhu záujemcov. Pracovať budeme hlavne v podvečerných hodinách a jeden alebo dva víkendy. Uplift je aj pre medzinárodné tímy alebo startupy, založené mimo Bratislavy, ak sú schopné absolvovať aspoň dve tretiny celého programu, čo je podmienka účasti.

Pre koho je Uplift vhodný a aké sú kritéria?

 • Základným predpokladom je ochota zamakať, vedieť prijať otvorený feedback a nebáť sa nových výziev.
 • Mal by si riešiť aktuálne výzvy a problémy v oblastiach „Urban innovation“ako sú napr. smart city, energetika, mobilita, obehová ekonomika, digitálne riešenia, či spoločenské inovácie.
 • Ak tvoj startup nezapadá do týchto oblastí ale si presvedčený o jeho jedinečnosti a perspektíve, určite to skús!
 • Očakávame, že máš launchnutý produkt/službua prvých zákazníkov. Prípadne máš working prototype, MVP alebo validovaný a silný biznis model tesne pred spustením.
 • Uplift je určený startupom v začiatočnom štádius maximálnou investíciou do 50 tisíc EUR.
 • Program nie je určený pre idea stage projekty.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: archív Uplift

Kto je za tým?

Impact HUB Bratislava a Neulogy, a.s. V Uplift-e dávame dokopy to najlepšie pre zúčastnené startupy. Ich rozvoj a napredovanie je pre nás hlavná motivácia a výzva. Program je organizovaný v spolupráci s celoeurópskym akcelerátorom a investorom InnoEnergy a s podporou hlavného partnera programu Západoslovenskej energetiky – ZSE.

Prihlás sa na webe Uplift-u

Registrácia je spustená do 15.3.2018. Ak si nie si istý, či je Uplift pre teba, potrebuješ pomôcť s prihláškou alebo sa poradiť, napíš nám na [email protected] alebo [email protected].

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech