Upratovanie zabíja kreativitu. Nábytkári sa preto spojili s LEGO a vznikla škatuľa, ktorá sa uprace sama

  • Rodičia sú pokojní a deti sa hrajú
  • Úložná škatuľa je kompatibilná so všetkými kockami LEGO
lego
IKEA
  • Rodičia sú pokojní a deti sa hrajú
  • Úložná škatuľa je kompatibilná so všetkými kockami LEGO

Deti sa hrajú a rodičia upratujú. Takýto scenár nie je úplne podľa predstáv dospelých. Švédska nábytkárska spoločnosť IKEA sa spojila s hračkármi z LEGO a vytvorili pekný koncept, ktorý pomáha riešiť túto dilemu. 

Prednedávnom predstavili dlho očakávaný výsledok svojej spolupráce. A tak vznikli hravé úložné riešenie s názvom BYGGLEK.

Skladáš priamo v škatuli

Nová kolekcia, ktorá pozostáva z niekoľkých úložných škatúľ so štuplíkmi LEGO® a špeciálnou súpravou dielov LEGO chce ľudí podnietiť k hre a vniesť viac zábavy aj do úložných priestorov.

Nazýva sa BYGGLEK a v predaji ju očakávaj od 1. októbra 2020.

Ceny výrobkov sa budú pohybovať v rozmedzí 10,99 do 14,99 eur.

Vďaka hre sú domácnosti i celý svet lepším miestom, preto sa LEGO a IKEA rozhodli pracovať na odstraňovaní prekážok, ktoré v každodennom živote bránia v hre a rozvíjaní kreativity. Vytvorili tak praktické a hravé riešenie, vďaka ktorému si budú môcť spoločný čas užiť deti i dospelí.

zdroj: IKEA

Hra je najintuitívnejším a najúčinnejším spôsobom, ako sa deti učia a spoznávajú svet okolo nás. Deti a dospelí však niekedy majú rozdielne predstavy o hre a rozvíjaní tvorivosti v domácnosti. Tam, kde dospelí potrebujú poriadok a organizáciu, deti vidia stimulujúce a tvorivé prostredie, v ktorom sa chcú hrať, prípadne hru prerušiť a po čase sa k nej znova vrátiť.

Tým, že upratuješ, narúšaš tvorivosť

Upratovaním a preorganizovaním tvorivého priestoru detí narúšame nielen hru, ale aj ich tvorivé vyjadrenie a vývoj. Cieľom bolo vytvoriť úložné riešenie, ktoré poskytuje priestor na zábavu.

Keďže na vrchnej a prednej strane škatúľ BYGGLEK sa nachádzajú štuplíky LEGO, môžu deti úložné škatule zahrnúť do hry so stavebnicou LEGO. Svoje príbehy si tak môžu uchovať v škatuli či hrdo ich vystavovať na vrchnáku.

 „V IKEA veríme v silu hry. Vďaka hre spoznávame svet, experimentujeme, snívame a objavujeme svoje okolie,“ hovorí Andreas Fredriksson, dizajnér IKEA of Sweden.

zdroj: IKEA

To, čo je pre dospelých často neporiadkom, je pre deti tvorivé prostredie s množstvom podnetov. A práve nová kolekcia pomáha prepojiť tieto dva pohľady, aby domovy po celom svete zaplnilo viac tvorivosti a hry. Navyše dokonale ladí s ostatnými výrobkami IKEA, vďaka čomu sa detská tvorivosť stáva jedinečnou dekoráciou vo vašej domácnosti,“ dodáva.

Rasmus Buch Løgstrup, dizajnér v The LEGO Group hovorí, že „BYGGLEK nie je obyčajná škatuľa. Je to miesto, kde sa hra spája s úložným priestorom. Kolekcia BYGGLEK pozostáva z výrobkov, ktoré pomáhajú vytvárať v rodinách viac priestoru na hru, podnietiť tvorivosť a viac spoločnej zábavy. Vytvára pre deti možnosť hrať sa, vystavovať na obdiv svoje výtvory a znova sa k hre vrátiť, aby mohli v tvorivom procese pokračovať, prerábať svoje diela, opätovne ich stavať alebo vytvárať nové. Rovnako ako systém LEGO System in Play aj BYGGLEK ponúka nekonečne veľa možností.“

Sedí s LEGOm, ktoré máš doma

Kolekcia BYGGLEK pozostáva zo 4 rôznych výrobkov – 1 súprava 3 malých škatúľ, 2 súpravy väčších škatúľ a 1 súprava dielov LEGO, s ktorými sa hneď deti môžu začať hrať.

BYGGLEK môžeš použiť s akýmikoľvek existujúcimi či budúcimi dielmi LEGO, keďže štuplíky na vrchnáku a na prednej strane sú súčasťou systému LEGO System in Play.

zdroj: IKEA

Systém LEGO System in Play umožňuje deťom stavať a opätovne sa vracať k príbehom a vďaka tomu rozvíjať zručnosti, ktoré budú v dnešnom svete potrebovať.

Kolekcia BYGGLEK poskytne širšie možnosti hry so stavebnicou LEGO vďaka šikovnému úložnému riešeniu, ktoré je tak zábavné, ako aj funkčné.

Zdroj: ikea.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech