Upravená Hlavná stanica či fanúšikovská dedina. Takto sa Bratislava zmenila v súvislosti s MS v hokeji

  • Od 10. do 26. mája sa v mestách Bratislava a Košice konajú Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji
  • V rámci nich došlo v meste k niekoľkým zmenám
  • Medzi ne napríklad patrí aj úprava Hlavnej stanice
Štadión Ondreja Nepelu (WIkimedia, Pavol Frešo), TASR
Štadión Ondreja Nepelu (WIkimedia, Pavol Frešo), TASR
  • Od 10. do 26. mája sa v mestách Bratislava a Košice konajú Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji
  • V rámci nich došlo v meste k niekoľkým zmenám
  • Medzi ne napríklad patrí aj úprava Hlavnej stanice

V poradí 83. Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sa konajú na Slovensku v mestách Bratislava a Košice. Obe mestá sa museli pripraviť na veľký nápor fanúšikov aj turistov, ktorí zaplavujú ich ulice už od 10. mája. Aj v metropole Slovenska došlo k zmenám, aké majú za úlohu pomôcť fanúšikom zorientovať sa a nájsť tú správna cestu na Zimný štadión či do centra. Okrem toho si mesto dalo záležať aj na tom, aby v turistoch, aspoň tesne po príchode, zanechalo dobrý dojem. Aké zmeny sa v Bratislave kvôli šampionátu udiali?

Upravili Hlavnú stanicu

Ak by sa Majstrovstvá sveta v hokeji konali každý rok, možno by sme sa dočkali aj opravenej vlakovej stanice. Tú totiž iba pár dní pred šampionátom magicky upravili a vyčistili. Aj keď došlo iba k čiastkovým kozmetickým úpravám, budove to určite pomohlo.

Pribudli nové LED svetelné označenie stanice (hlavný nápis), vyčistili vonkajší obklad stanice aj sklenené plochy, vymenili zdroje všetkých svetiel za LED, vyčistili podlahy, vymaľovali vykurovacie telesá, upravili kvetináče a pribudli aj nové grafické orientačné systémy. Tieto úpravy zo svojich vlastných zdrojov financovali Železnice Slovenskej republiky sumou 380 000 eur.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: Hlavná stanica (Archív STARTITUP)

Fanzóna na Trnavskom mýte

Priamo pri Istropolise vznikla fanúšikovská dedina, ktorá okrem priamych prenosov zo zápasov ponúka aj program pre návštevníkov a prioritne sa samozrejme, budú vysielať zápasy slovenského tímu. Celá zóna ma kapacitu 9-tisíc fanúšikov.

„Fanúšikovia, ktorí navštívia fanzónu, majú veľkú šancu vyhrať vstupenky na zápasy MS a dostať sa tak priamo na štadión. Súťaže o vstupenky budú vyhlásené každý deň. Je v nich možné vyhrať i lístky na zápasy slovenskej reprezentácie,“ upozorňuje mesto na svojej stránke.

Vstup do fanzóny je k dispozícii zadarmo. Počas dní, kedy sa hrajú dva zápasy, sa bude fanzóna otvárať vždy o 14:00 hod. V trojzápasových dňoch to bude už o 11:00 hod. Nájdeš tu suveníry, informačný bod aj čapované pivo. Funguje od 10. až do 26. mája.

View this post on Instagram

🇸🇰vs🇫🇮

A post shared by Zojka.Vachova (@zojka.vachova) on

Fotopoint

Spolu so šampionátom a športovými nadšencami v meste pribudla aj stavba s názvom Rotunda, kde môžeš zachytiť originálnu fotografiu s motívom šampionátu. Na fotopointe sú zobrazené tváre fanúšikov rôznych krajín, ktorí fandia svojmu tímu so štátnymi vlajkami namaľovanými na tvárach. Jeden taký nájdeš na Rybnom námestí v blízkosti mosta SNP.

Posilnenie policajných hliadok

Športové podujatia sú žiaľ, často spájané s rôznymi výtržnosťami, okrem toho turisti predstavujú aj určité lákadlo pre vreckárov a rôznych podvodníkov, ktorí sa radi priživia na ich neznalosti Bratislavy. Mesto sa snaží predísť takýmto nepríjemnostiam aj prostredníctvom posilnenia hliadok v okolí Zimné štadióna Ondreja Nepelu, fanzóny na Trnavskom mýte, v Starom Meste aj na vlakovej stanici. Informáciu potvrdil oficiálny portál Bratislavy.

„Rovnako budú monitorované aj lokality záchytných parkovísk na Tyršovom námestí, Zlatých pieskoch, ul. Technickej a štadión ŠKP Dúbravka. Situáciu v meste bude monitorovať zvýšený počet policajtov, pričom bratislavských doplnia aj kolegovia z iných miest Slovenska,“ potvrdilo mesto.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: Ilustračný obrázok (Wikimedia, Kevin.B)

Infopointy a špeciálne mapy

Pre fanúšikov si mesto pripravilo aj špeciálne informačné body a to na Hlavnej stanici, Autobusovej stanici, v Petržalke, na letisku, v osobnom lodnom prístave, v pontónovom prístave Huma 6, ale i v centre mesta na Klobučníckej ulici a na Hviezdoslavovom námestí.

Vo fanzóne nájdeš aj interaktívny stánok, kde na teba okrem informácií budú čakať aj súťaže s hokejovými motívmi a vybaviť si tu môžeš aj BratislavaCard. Hokejové mapy v angličtine a v nemčine majú turistom pomôcť s orientáciou v meste. Vyznačené sú na nich fanzóna, parkoviská, Zimný štadión, linky MHD aj mnohé ďalšie užitočné informácie.

Zdroj: Bratislava.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK