UPS bude doručovať aj pomocou e-bicyklov

  • Poštári dostanú posily vo forme elektromotora.
ups-ebike-portland
  • Poštári dostanú posily vo forme elektromotora.

United Parcel Service, spoločnosť známejšia pod skratkou UPS, nedávno predstavila svoj nový projekt. V Spojených štátoch amerických sa chystajú na roznos pošty novým spôsobom. Aj Štáty si užijú svoj prvý eko friendly roznos od známej spoločnosti. UPS si na tento pilotný program vybrala Portland v štáte Oregon na západe USA.

UPS začala balíčky a poštu roznášať na bicykli pred 109 rokmi, čo je už dosť úctyhodná doba a niet preto divu, že spoločnosť stále zostáva medzi ľuďmi obľúbená. Samozrejme, ako sa vyvíjala doba, prišli prvé automobily, rozrastala sa aj firma a nesmela zaostávať, takže na roznos „stačili“ už automobily, autá a lietadlá. Ako sa ale v poslednom čase rozrastá nový trend, ktorým je ohľaduplnosť k životnému prostrediu, UPS sa tiež rozhodla vydať touto cestou a bicykle hlásia návrat. Ako ináč, trochu v upravenej verzii, aby poštári nevypotili aj dušu, ale predsa len ekologicky.

ups-ebike-delivery

foto: inahbitat.com

A preto sa už 21. novembra 2016 v Portlande začali balíčky roznášať pomocou tricykla na elektrický pohon. UPS si Portland vybrala zrejme najmä preto, že v tomto meste už nejaký čas sezónne vždy roznášali zásielky na bicykli. Charlie Hales, ktorý je v meste majorom, sa, samozrejme, veľmi teší, že si spoločnosť vybrala práve ich mesto, pretože ako všetky mestá, aj Portland sa snaží bojovať s mestskými zápchami a znečistením. Vďaka spoločnosti UPS tak môžu lepšie bojovať proti klimatickým zmenám a efektívnejšie chrániť  životné prostredie.

Tricykel spoločnosti UPS je vybavený káričkou, takže hoci neodnesie toľko zásielok ako auto, stále sa toho do nej zmestí pomerne dosť. A vďaka elektropohonu prejdú za kratší čas väčšie vzdialenosti, nehovoriac o tom, že sa jednoduchšie dostanú do niektorých častí mesta. Poštári si buď môžu zašportovať, alebo sa spoľahnúť na elektrický motor, ktorý ich rýchlo a jednoducho dostane z bodu A do bodu B. Podľa UPS tento e-bike funguje najlepšie vtedy, ak ho osoba pedáluje a zároveň sa spolieha aj na silu batérie. Takže zlatý stred, aj poštár naberie kondičku, aj balíky budú doručené načas.

ups-ebike-portland

foto: inahbitat.com

Aby si si nemyslel, že s týmto nápadom opäť prišla Amerika, ešte ťa rýchlo vyvedieme z omylu. Prvá donáška e-bikeom spoločnosti UPS sa konala už v roku 2012 v nemeckom Hamburgu, kde porovnávali výsledky rôznych doručovacích metód. Aj tento experiment má zásluhu na tom, že sa program uchytil. Ak pôjde všetko podľa plánu, v budúcom kalendárnom roku by malo pribudnúť omnoho viac elektrobicyklov.

Zdroj a fotografie: inhabitat.com, zdroj titulnej fotografie: inhabitat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech