Úradníkovi spadol do vody mobil, keď si robil selfie. Dal preto vypustiť celú priehradu

  • Rajesh Vishwas prišiel o svoj mobilný telefón počas fotenia selfie
  • Pumpami dal odčerpať milióny litrov vody
Tento úradník rozhodne nenechá nič na náhodu
Tento úradník rozhodne nenechá nič na náhodu, Unsplash/Tran Mau Tri Tam
  • Rajesh Vishwas prišiel o svoj mobilný telefón počas fotenia selfie
  • Pumpami dal odčerpať milióny litrov vody

Skutočne nezvyčajnú situáciu zaznamenali indické médiá vo východnom Čhattisgarhu. Vládny úradník menom Rajesh Vishwas nechal z priehrady Kherkatta, ktorá sa v danej oblasti nachádza, odčerpať milióny litrov vody. Dôvodom bola strata jeho mobilného telefónu. Spadol mu pri fotení selfie a odmietol sa ho vzdať.

Denník The National uvádza, že úradník dovolenkoval neďaleko spomínanej priehrady. Jeho mobilný telefón sa stratil v 4,5 m hlbokej nádrži.

„Pri hľadaní telefónu mu pomáhali potápači, ale keď ich úsilie zlyhalo, na vyprázdnenie nádrže sa použili dve naftové čerpadlá s výkonom 30 koní, ktoré bežali nepretržite niekoľko dní.“ Voda však zostala natoľko poškodená, že už následne nemohla slúžiť na ďalšie použitie.

Kompetentné úrady Vishwasa zadržali a dočasne zbavili funkcie. „Voda je jediným zdrojom a nemôže sa s ňou takto plytvať,“ povedala pre The National Priyanka Shukla, predstaviteľka okresu Kanker. Zároveň dodala, že úradník nemal žiadnu právomoc vypustiť vodu z nádrže. Svojou činnosťou spôsobil obrovskú škodu, odčerpaná voda sa totiž mohla využiť na zavlažovanie 600 hektárov poľnohospodárskej pôdy. 

BBC píše, že menovaný popiera akékoľvek zneužitie svojej moci a zároveň uviedol, že voda, ktorú odčerpal, pochádzala z prepadovej časti priehrady. Spočiatku sa stratený mobil pokúšali nájsť aj miestni potápači. Tým sa to však nepodarilo, preto sa Vishwas rozhodol pre striktnejšiu „záchrannú“ akciu. 

Podľa Times Now bolo vodné čerpadlo v prevádzke tri dni. Keď sa celá záležitosť dostala ako sťažnosť na vyššie orgány príslušného oddelenia, na miesto incidentu dorazili kompetentní úradníci a čerpadlo okamžite zastavili. Mobilný telefón za niekoľko stoviek eur sa napokon podarilo úspešne vyloviť.

Pod hladinou však bol pridlho, čo sa podpísalo aj na skutočnosti, že už viac nefungoval. Times of Malta informuje, že hlavným dôvodom čerpania vody z nádrže bol samotný mobil. Ten mal údajne obsahovať citlivé vládne údaje. 

Mobil nad zlato

Úradník sa dokonca opiera aj o povolenie na odčerpanie, ktoré mu vraj schválil predstaviteľ miestnej samosprávy. Podľa jeho slov by to prospelo aj miestnym farmárom. Daný skutok nenechal chladným ani politických predstaviteľov, ktorí ho striktne odsudzovali. 

Je naozaj pozoruhodné, že náklady vynaložené na nájdenie strateného telefónu sú s veľkou pravdepodobnosťou vyššie ako celkové dostupné prostriedky na živobytie miestnych obyvateľov a farmárov. Bizarný zážitok sa stal virálnym a aktuálne sa celá záležitosť a jej okolnosti preverujú. Vishwas zostáva aj naďalej suspendovaný.

Zdroje: The National, BBC, Times of Malta, Times Now

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá