Úspešné Slovenky, ktoré podnikajú s pohybom a vnášajú do života ľudí energiu

  • Fitness a zdravý životný štýl sú dnes čoraz viac v obľube a Slováci si pomaly uvedomujú, že hodiny strávené v práci za počítačom treba niekde kompenzovať. Práve tieto mladé šikovné ženy majú na svedomí pozitívnu zmenu v životoch mnohých ľudí. Svoj biznis totiž založili na tanci či cvičení.
collagekvgv
facebook/The no limits gym, fb/Yogo
  • Fitness a zdravý životný štýl sú dnes čoraz viac v obľube a Slováci si pomaly uvedomujú, že hodiny strávené v práci za počítačom treba niekde kompenzovať. Práve tieto mladé šikovné ženy majú na svedomí pozitívnu zmenu v životoch mnohých ľudí. Svoj biznis totiž založili na tanci či cvičení.

Katka Ježovicová

Stačila jedna lekcia jogy, aby sa Katke od základov zmenil život. Joga jej pomohla vyliečiť vážne zdravotné problémy a objaviť svoje poslanie, ktorým je meniť pomocou jogy životy druhým. Do jej tajov prenikla vo viacerých zahraničných jogových štúdiách – vo Viedni, v USA či Rusku a učila sa od významných lektorov, ako aj od samotných zakladateľov Bikram jogy.

Foto: facebook.com/Joga Zdravo

Niekoľkoročné zdokonaľovanie sa a rozširovanie vedomostí o fyzioterapiu, zdravie chrbtice, alternatívnu medicínu a aromaterapiu Katku pripravilo na návrat domov a otvorenie vlastného štúdia v Bratislave. Vytvorila koncept Joga zdravo a vlastné cvičebné metódy s cieľom pomáhať ľuďom k zdravej chrbtici, ktorá je podľa nej stromom života a celkovej harmónii. Svoj biznis postavila na odbornosti, kvalite a individuálnom prístupe.

Foto: facebook.com/Joga Zdravo

Nina Peráčková

Tanec pri tyči už dávno stratil svoju stigmu a väčšina Slovákov už našťastie vie, že pole dance je šport ako každý iný. Je to tvrdá drina a bližšie ako k tancu má skutočne skôr ku gymnastike. Svoje o tom vie Nina Peráčková, ktorá u nás pole dance spopularizovala. Táto mladá Slovenka si ešte počas vysokej školy otvorila vlastné pole dance štúdio No Limits, ktoré dnes vedie s priateľom Martinom Viedenským.

Foto: facebook.com/The No Limits Gym

Foto: facebook.com/The No Limits Gym

Nie je však len majiteľkou, ale aj trénerkou a denne maká na tom, aby bola najlepšia. Dokonca ju volajú na workshopy aj do iných štúdií. Ľuďom chce prostredníctvom pole dance dávať pocit, že každý je jedinečný a dokáže všetko, čo si zaumieni. Mladej biznismenke sa od prvého dňa darí a jej moderné štúdium stále rastie. Okrem pole dance učia napríklad aj street workout, akrobaciu či balet pre dospelých.

Iveta Tkáčová

Snom každej profesionálnej tanečníčky je otvoriť si raz vlastnú školu a Ivete sa to po rokoch tanečnej kariéry a materskej splnilo v roku 2010, keď v Bratislave vybudovala tanečné štúdio Riverpark Dance School. Nemala pritom veľké podnikateľské ambície, ale jednoducho odmalička milovala gymnastiku a tanec a vedela, že ničomu inému by sa nevedela venovať s takou vášňou.

Foto: facebook.com/Iveta Tkáčová

Iveta sa inšpirovala najmä v tanečných štúdiách v New Yorku a Londýne a jej štúdium je tiež akýmsi odkazom na históriu nábrežia Dunaja, kde boli kedysi tanečné školy pre mladých. Dnes už Iveta tanec neučí, no celému konceptu dáva filozofiu. Jej cieľom bolo vytvoriť „malý Broadway“, preto vybrala tých najlepších lektorov. Nájdeš tu všetky druhy tanca, na aké si spomenieš, ale tiež jogu či pilates.

Foto: facebook.com/Riverpark Dance School

Vera Foi

Spolumajiteľka jogového štúdia YoGo v Bratislave, ktorá je inštruktorkou najvyššieho stupňa so špecializáciou na power jogu. Niekoľko rokov sa venovala advokácii, no rozhodla sa uprednostniť svoje šťastie pred stresujúcim životným štýlom a spolu s manželom svoj život zasvätila joge a lektorstvu. Nielen, že vybudovala moderné a úspešné jogové štúdio, ale tiež výcvikové centrum pre ďalších lektorov jogy. Len v roku 2016 ich vyškolili 122.

Foto: facebook.com/Vera Foi

Spolu s manželom budujú modernú sieť jogových štúdií, dnes ich v Bratislave vlastnia už štyri. Vera sa snaží vytvárať o joge pozitívny obraz a oslobodiť ju od zastaralých názorov, ktoré vychádzajú z mystiky a ezoteriky a sústredí sa skôr na jej praktické využitie v živote každého z nás. Jej vášňou je tiež zdravá strava, a preto sa rozhodla pre štúdium odboru Výživa ľudí na univerzite.

Foto: facebook.com/YoGo

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech