Uteč pred slovenskou zimou na „európsky Havaj“. Za pár eur čakaj raj s ananásmi a panenskú prírodu

  • Azorské ostrovy sú plné divokej prírody, vodopádov, termálnych prameňov a tropického ovocia
  • Teraz sú dostupnejšie ako kedykoľvek predtým
muž, cestovanie, Azory
Unsplash/Damir Babacic
  • Azorské ostrovy sú plné divokej prírody, vodopádov, termálnych prameňov a tropického ovocia
  • Teraz sú dostupnejšie ako kedykoľvek predtým

Azory alebo Azorské ostrovy, to je najvzdialenejšie súostrovie Európskej únie. Toto populárne autonómne územie spadá pod Portugalsko. Len pre zaujímavosť, vzdialenosť od portugalského Lisabonu je asi 1 500 kilometrov.

Hlavnou doménou Azor je deväť osídlených ostrovov a rad menších pridružených. Tými hlavnými sú Sao Miguel, Pico, Terceira, Sao Jorge, Faial, Flores, Santa María, Graciosa a Corvo. Najväčší ostrov má veľkosť 759 km2, zatiaľ čo ten najmenší iba 17 km2.

Predstav si Jurský park a destinácie ako Havaj, Nový Zéland, Írsko a Island. Aj to sú rajské Azorské ostrovy.

Ostrovy sopečného pôvodu sú zasadené do Atlantického oceánu a vo svojej podstate predstavujú významný bod v rámci námornej dopravy medzi Amerikou a Európou. Vzhľadom na charakter a vznik ostrovov tu môžeš nájsť množstvo sopečných jazier a minerálnych prameňov.

Najvyšším vrcholom je hora Ponta do Pico, ktorá je nielen dominantou Azorských ostrovov, ale vôbec celého Portugalska. Výška hory je 2 351 metrov nad morom. Oblasť okolo Azorov je nazývaná Makaronézia. 

Pri návšteve Azorských ostrovov by si určite nemal vynechať hlavné a v podstate aj najväčšie mesto súostrovia, ktorým je Ponta Delgada. Prístavná oblasť je doslova posiata radom najrôznejších pamiatok. Je to napríklad kostol Sao Sebastiao, námestie Praca de Concalo Velho Cabral alebo kláštor Nossa Senhora da Esperanca. Prechádzať sa môžeš miestnymi uličkami s vynikajúcou atmosférou.

Zeleň a vodopády

Keď sa budeš pohybovať po ostrove Terceira, zavítaj do mesta Angra do Heroísmo, kde sa týči vojenská pevnosť Forte de Sao Sebastiao, Frotaleza de Sao Joao Baptista a námestie Praca de Sao Cosmo e Daimao. Toto mesto je dokonca zapísané na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Letenky za Babku, Visit Azores, Visit Portugal, Azores.com, pelikan.sk, TripAdvisor, TripTins, Quintal dos Acores

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá