Už o polnoci: Dve susedné krajiny spustia kontroly na hraniciach so Slovenskom

  • Rakúsko spustí kontroly na hraniciach so Slovenskom
  • Stane sa tak už o polnoci zo stredy na štvrtok
  • Je to už druhý štát v poradí po ČR
hraničný priechod
Unsplash/Imre Tomosvari
  • Rakúsko spustí kontroly na hraniciach so Slovenskom
  • Stane sa tak už o polnoci zo stredy na štvrtok
  • Je to už druhý štát v poradí po ČR

Rakúsko od polnoci zo stredy na štvrtok zavedie kontroly na hraniciach so Slovenskou republikou. Pre tlačovú agentúru APA to v stredu ráno povedal hovorca rakúskeho ministra vnútra Gerharda Karnera.

Šéf rakúskeho rezortu vnútra Karner v stredu v relácii „Journal um Acht“ rozhlasovej stanice Ö1 priblížil, že Rakúsko zavedie kontroly na hraniciach so SR taktiež z dôvodu zvýšenej nelegálnej migrácie.

„Je nevyhnutné zareagovať skôr, než zareagujú prevádzači,“ povedal Karner. Ako ďalej uviedol, väčšina nelegálnych migrantov prichádza do Rakúska cez hranice s Maďarskom.

Rakúski policajti budú podľa jeho slov kontrolovať predovšetkým dodávky a väčšie vozidlá, pri ktorých hrozí väčšie riziko prepravy nelegálnych migrantov.

O polnoci aj Česko

Česká republika z dôvodu zvýšenej nelegálnej migrácie dočasne obnoví kontroly na štátnych hraniciach so Slovenskom. Opatrenie začne platiť od polnoci zo stredy na štvrtok a bude trvať po nevyhnutne dlhú dobu. Oznámil to v pondelok český premiér Petr Fiala, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

Musíme urobiť toto preventívne opatrenie, aby sme odradili migrantov od využívania tejto trasy,“ vyhlásil Fiala na tlačovej besede po rokovaní vlády.

Správu aktualizujeme.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá