Už v auguste si budeme môcť pozrieť prvú disneyovku vo virtuálnej realite

  • Svoj prvý VR film predstaví Disney na konferencii SIGGRAPH vo Vancouvri
  • Krátky film bude premiérou pre Disney aj pre režiséra Jeffa Gipsona
  • Cycles sa vo svojom príbehu zameria na rodinu a význam domova
jayme-mccolgan-634655-unsplash
unsplash.com
  • Svoj prvý VR film predstaví Disney na konferencii SIGGRAPH vo Vancouvri
  • Krátky film bude premiérou pre Disney aj pre režiséra Jeffa Gipsona
  • Cycles sa vo svojom príbehu zameria na rodinu a význam domova

Štúdio Disney plánuje už toto leto debutovať so svojím prvým krátkym filmom využívajúcim technológiu virtuálnej reality, oznámila AMC (the Association for Compunting machinery). Krátky film s názvom Cycles by mal byť „headlinerom“ na konferencii počítačovej grafiky a interaktívnej technológie SIGGRAPH, ktorá sa bude konať vo Vancouvri už v auguste tohto roku.

Film sa zameria na rodinu

Krátky film bude premiérou pre Disney aj pre režiséra Jeffa Gipsona, ktorý sa k Disney tímu pridal v roku 2013 a spolupracoval na rozprávkach, ako Frozen, Zootopia či Moana. Vo vyhlásení, vydanom spoločnosťou ACM, Gipson tvrdí, že hlavným zámerom filmu bude inšpirovať k hlbokému emocionálnemu prepojeniu diváka s príbehom.

„Dúfame, že čoraz viac ľudí začne vidieť emocionálnu rovinu filmov využívajúcich VR. Dúfame, že k tomuto rozvoju prispeje najmä Cycles a že VR pomôže ľuďom naozaj precítiť emócie, ktoré sme chceli divákom sprostredkovať.“

Krátky film Cycles sa vo svojom príbehu zameria na význam domova, na dobré, ale aj zlé momenty v životoch, ktoré vytvárajú skutočnú rodinu.

„Každý dom obsahuje príbeh jedinečný pre ľudí, ktorí na danom mieste žijú,“ hovorí Gipson, „preto sme chceli vytvoriť film práve v tomto priestore a umožniť divákom stať sa svedkami reálneho diania.“

VR technológia je síce ideálny prostriedok, ako stanovené ciele dosiahnuť, ale zrealizovať túto myšlienku už nie je najľahšie. Odhliadnuc od technickej náročnosti prebieha aj príprava príbehu, využívajúceho VR, úplne inak a tvorcovia sa tak museli prispôsobiť úplne novému spôsobu tvorby.

VR už v minulosti využil Pixar

Disney však nie je prvá spoločnosť, ktorá sa pokúša aplikovať VR na rozprávku. Pixar Animation Studios už minulú zimu uverejnili VR trailer k rozprávke Coco.

Podľa vyhlásenia, ktoré ponúklo štúdio Pixar pre Washington Post v decembri 2017, je využívanie VR v rozprávkach niečo, čomu by sa v budúcnosti tvorcovia radi venovali a ďalej rozvíjali.

Filmy ako Cycles zatiaľ nezažívajú masovú popularitu, spoločnosť si ich nevyžaduje. Ale ak také významné štúdiá, ako sú Disney či Pixar, budú v tejto sfére pokračovať, mohla by sa VR technológia stať v budúcnosti bežnou aj vo svete kinematografie.

Neostáva nám nič iné, len počkať do augusta a sledovať, ako Disney zvládne túto výzvu.

Zdroj: techchrunch.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech