Úžasná správa! Za 2 eurá ti bude ZSE do tvojej domácnosti dodávať výhradne zelenú elektrinu

  • ZSE spúšťa službu Zelená elektrina, ktorá je vyrobená 100 % z obnoviteľných zdrojov
  • Zelená elektrina je dostupná za 2 eurá mesačne a vybaviť si ju dokážeš aj cez web
  • Ekologická elektrická energia je už teraz súčasťou rýchlonabíjačiek pre elektromobily
zsefinal
RaghadArriees/TASR/Pavol Ďurčo/Jumpstory
  • ZSE spúšťa službu Zelená elektrina, ktorá je vyrobená 100 % z obnoviteľných zdrojov
  • Zelená elektrina je dostupná za 2 eurá mesačne a vybaviť si ju dokážeš aj cez web
  • Ekologická elektrická energia je už teraz súčasťou rýchlonabíjačiek pre elektromobily

Domácnosti, ktoré odoberajú elektrinu od ZSE, majú od 3. februára možnosť odoberať elektrinu vyrobenú výhradne z obnoviteľných zdrojov. Vďaka ZSE (Západoslovenská energetika) tak vo svojej domácnosti budeš môcť po prvýkrát mať 100 % zelenú elektrinu.

Slovensko totiž od 1. januára 2020 získalo možnosť vymieňať a uplatňovať záruky pôvodu elektrickej energie, čo v ZSE hneď využili. Vďaka tomu môžeš mať modernú domácnosť poháňanú elektrinou z obnoviteľných zdrojov medzi prvými na Slovensku. Zelená elektrina je dostupná pre domy aj byty.

Ekologická elektrina funguje jednoducho – na webe ZSE, telefonicky či v pobočke môžeš požiadať o produkt Zelená elektrina. ZSE pre teba následne zabezpečí záruky pôvodu a spolu so zelenou elektrinou získaš aj certifikát. Produkt stojí mesačne 2 eurá.

Bude z nás ekologická veľmoc?

Hlavným dôvodom zavedenia elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov je, samozrejme, ekológia. Výroba elektrickej energie z konvenčných zdrojov totiž výrazne vplýva na európsku produkciu oxidu uhličitého. Energetický priemysel v Európskej únii vyprodukuje ročne až 1,17 miliardy ton emisií.

Aj napriek tomu, že Slovensko všeobecne nepatrí medzi svetových ekologických lídrov, so šetrnou výrobou elektriny na tom nie sme vôbec najhoršie. Až 91 % elektrickej energie vyrobenej na Slovensku sa totiž vytvorí bez akejkoľvek produkcie skleníkových plynov – v jadrových, vodných a fotovoltaických elektráňach.

Krajiny Európskej únie sa preto pravidelne zaväzujú k zeleným zmenám v energetike – jednou z nich je napríklad zvyšovanie podielu obnoviteľných zdrojov používaných pri tvorbe elektriny – v roku 2020 majú zelené riešenia tvoriť 20 %, v roku 2030 až 32 %.

Jedným z najlepších spôsobov, ako podporiť takéto riešenia, je práve služba Zelená elektrina od ZSE. Priame príplatky od spotrebiteľov totiž podporujú rozvoj a využívanie šetrnej produkcie elektriny v Európe.

Zelenú elektrinu si môžeš vyrábať aj sám

Produkt Zelená elektrina pritom nie je prvým ekologickým krokom od ZSE – spoločnosť už dlhšiu dobu ponúka možnosť inštalácie fotovoltaických panelov aj s batériami na domácu výrobu elektrickej energie. Za 99 eur mesačne získaš osadenie monokryštalických panelov s vysokým výkonom, striedače a okrem servisu a monitoringu aj služby Zelená elektrina a Virtuálna batéria. Spoločnosť ti navyše pomôže získať finančný príspevok vo výške 1 500 eur.

Navyše, spomínané zelené certifikáty ZSE automaticky nakupuje aj pre nabíjacie stanice ZSE Drive pre elektromobily. Inými slovami, pokiaľ svoj elektromobil nabiješ práve tu, budeš jazdiť na elektrinu vyrobenú z obnoviteľných zdrojov.

ZSE podporuje elektromobilitu aj ďalším spôsobom – domácnosti, ktoré využívajú elektromobil a majú vlastnú rýchlonabíjačku, majú na elektrinu 30 % zľavu. Vďaka týmto krokom sú na Slovensku ekologické riešenia omnoho dostupnejšie.

Súčasťou ekologických aktivít ZSE je aj elektronizácia – miesto štósov papierov dnes budeš mať online účet, kde sa všetko dá vybaviť automatizovane. Spoločnosť navyše podporuje prechod zákazníkov na elektronickú faktúru a aj online platby.

zdroj: ZSE – V rýchlonagíjačkách ZSE Drive môžeš so Zelenou elektrinou rátať na 100 %.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech