Výnimočné startupy budú dnes bojovať o titul majstra Európy. Zaujal český blockchainový projekt, padla aj divoká karta

  • V regionálnom kole V4 udalosti Startup World Cup suverénne zvíťazil český projekt Tatum
  • Divoká karta udelená „rozprávkovému" startupu bola viac-menej prekvapením
SWCSummit startupy súťaž V4
SWCSummit
  • V regionálnom kole V4 udalosti Startup World Cup suverénne zvíťazil český projekt Tatum
  • Divoká karta udelená „rozprávkovému" startupu bola viac-menej prekvapením

Projekty Tatum a Readmio ovládli regionálnu súťaž V4. Budú sa tak uchádzať o titul startupového majstra Európy, ktorý sa bude vyberať už dnes popoludní.

Viac ako 400 prihlášok

Počas včerajšieho dňa sa odohralo regionálne kolo V4 súťaže Startup World Cup. Spomedzi 12 finalistov z Českej republiky, Slovenska a Poľska suverénne zvíťazil český projekt Tatum.

Prelomová platforma tohto startupu zjednodušuje vytváranie blockchainov.

Divokú kartu potom porota udelila ďalšiemu českému Startupu – Readmio. V tomto prípade ide o mobilnú aplikáciu, ktorá v reálnom čase dopĺňa rozprávanie príbehov a rozprávok zvukovými efektmi.

Obaja českí zástupcovia už dnes podvečer zabojujú o titul majstra Európy a možnosť okamžitej investície vo výške 0,5 milióna dolárov.

„Do regionálneho kola V4 tento rok dorazilo viac ako 400 prihlášok. Z nich sme vybrali 12 finalistov, ktorí sa v priestoroch pražského HubHubu stretli pred 8-člennou porotou skúsených investorov.

Každý startup mal na svoje predstavenie 4 minúty, potom nasledovali ešte ďalšie 4 minúty doplňujúcich otázok od porotcov, “ približoval princíp startupovej súťaže riaditeľ SWCSummitu Tomáš Cironis.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Readmio (@readmio_sk)

Potenciál zmeniť spoločnosť

Víťaz V4 bol však jasný hneď, keďže medzi porotcami panovala okamžitá zhoda.

„Veľká časť spoločnosti blockchainom síce nerozumie, no ich potenciál je ohromný. Tatum ponúka nástroj, ktorý vytváranie blockchainov revolučným spôsobom zjednodušuje a tým ich sprístupňuje oveľa väčšiemu počtu firiem.

Navyše je tento startup vo fáze, keď už jeho riešenie reálne funguje a je overené v praxi, “ vysvetlil dôvody víťazstvo člen poroty Adam Kočík z J&T Ventures.

O druhom postupujúcom sa naopak porotcovia radili desiatky minút. Napokon sa rozhodli udeliť divokú kartu projektu, ktorý má potenciál zmeniť spoločnosť k lepšiemu.

Toto kritérium podľa nich najlepšie splnil startup Readmio, ktorý svojou mobilnou aplikáciou chce motivovať rodičov, aby trávili viac času so svojimi deťmi rozprávaním rozprávok.

V budúcnosti by potom aplikácia doplňujúca príbehy zvukovými efektmi mohla prispievať aj k vzdelávaniu a približovaniu zložitejších tém.

Hviezdou programu bude Steve Wozniak

Startup World Cup & Summit je prestížna súťaž startupov. Víťazný startup získa titul „majster Európy“, ale aj možnosť dohodnúť sa s usporiadateľmi Air Ventures a UP21 na okamžitej investícii vo výške 500 000 dolárov.

Prestíž celého podujatia podčiarkujú aj osobnosti, ktoré sa počas dnešného dňa zapoja do programu. Ústrednou hviezdou tohto ročníka bude spoluzakladateľ Applu Steve Wozniak. Vystúpi aj Esther Wojcická známa ako „krstná mama Silicon Valley“.

Zdroj: TS Swcsummit

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá