V 27 rokoch zázračne zbohatol. V Tatrách postaví horské rezidencie a hotel za 15 miliónov eur

  • Majiteľ jedného z najväčších predajcov mobilných telefónov v strednej a východnej Európe má v Tatrách veľké plány
  • Preinvestuje tu milióny eur
Elements Tatranská Lomnica
Linkedin/Kamil Vacek, Elements Tatranská Lomnica
  • Majiteľ jedného z najväčších predajcov mobilných telefónov v strednej a východnej Európe má v Tatrách veľké plány
  • Preinvestuje tu milióny eur

V Tatranskej Lomnici vo Vysokých Tatrách vzniká v lokalite pod údolnou stanicou lanovky nový rezort. Zahŕňať bude tri horské rezidencie, spa budovu a hlavnú hotelovú budovu. Výška investície predstavuje 15 miliónov eur.

Ako uviedol projektový manažér Tomáš Foti, výstavbu by chceli ukončiť do dvadsiatich mesiacov. Hotel podľa jeho slov vytvorí viac ako dve desiatky pracovných miest. „Projekt je financovaný bankou UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s., a vlastnými zdrojmi.“

Za projektom je bratislavská spoločnosť Hotel Elements Properties, do januára tohto roka známa ako Hotel Kysuce. Spoločnosť Hotel Elements Properties za posledné roky zverejnila tržby vo výške 0 eur. Projektový manažér tento stav pre Startitup vysvetľuje tak, že ide o firmu, ktorá „je čisto pre účely realizácie projektu“.

Na projekte Elements Tatranská Lomnica intenzívne pracuje tím špecialistov z firiem PCK & Partners, Grido Architektúra & Design a M S Arch. Developerom projektu je firma Hotel Elements Properties, s. r. o.

A ako na tento zámer reagovalo slovenské ministerstvo životného prostredia? Proces prípravy a schvaľovania stavebného povolenia trval podľa projektového manažéra 4 roky. „Počas nich sme museli splniť všetky podmienky štátnych orgánov na dosiahnutie kladných stanovísk.“

Celková Príprava projektu trvala od roku 2013. Investor tvrdí, že od začiatku komunikoval a spolupracoval s každou organizáciou, ktorá pôsobí vo Vysokých Tatrách a prejavila záujem.

„Zároveň sme zaviedli pravidlo, že ak investor na území Tatier postaví a predá nejaké rezidencie alebo apartmány, určitá čiastka z predaja musí byť použitá v prospech realizácie nápadov a podnetov občanov Tatier,“ vysvetlil Foti. Interne stanovenú sumu plánujú použiť na podporu mládeže v lokalite Tatier.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Proti Proudu, SITA, Elements Tatranská Lomnica, finstat.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá