V absolútnom centre, zároveň v tichom parku. V tejto ukrytej kaviarni zažiješ Bratislavu z celkom nového pohľadu

  • Vznikla ako idea o oživení takzvaného námestia Čarodejnice pod Bratislavským hradom
  • Nájdeš ju v absolútnom centre, a zároveň v tichom parku
Cafe Hexe
  • Vznikla ako idea o oživení takzvaného námestia Čarodejnice pod Bratislavským hradom
  • Nájdeš ju v absolútnom centre, a zároveň v tichom parku

Za kaviarňou Cafe Hexe stojí architekt Sven Szokolay a šéf prevádzky Richard Buchlík. Cafe Hexe je jednou časťou projektu, ktorý sa týka oživenia bratislavského podhradia. Zámerom je ľuďom poskytnúť aj krátkodobé ubytovanie či obchod so slovenským umením.

„V tejto dobe sme počítali s tým, že objekt bude už dostavaný a zrekonštruovaný, avšak už tretí rok čakáme na vydanie stavebného povolenia od mestskej časti Staré Mesto Bratislava. Vzhľadom na to, že sme skôr na turistickej trase než na mieste, ktoré Bratislavčania poznajú, tak nás bratislavskí zákazníci ešte stále len nachádzajú,“ objasnil pre Startitup spoluzakladateľ Sven Szokolay.

Toto miesto tvorcovia projektu považujú za dobre skryté a mnoho ľudí ho naozaj nepozná. Snažia sa to však zmeniť, napríklad pomocou pútavého osvetlenia schodov.

Koncept kaviarne definujú lavice z masívneho dreva sibírskeho smreku, ktoré z interiéru plynule predchádzajú na obvodové steny. Lavice v exteriéri zase hosťom sprostredkovávajú zážitok z okolia a výhľadov. Sedenie osvetlené LED pásom zase dotvára atmosféru vo večerných hodinách.

Sven tvrdí, že ako architekt považuje tento priestor za jeden z najkrajších v Bratislave. Tvrdí, že existujúci objekt je vyslovene v polohe, kde sa žiadajú služby turistom a obyvateľom a tieto služby tu chýbali ako soľ.

Sven a Richard aktuálne spolupracujú aj na oživení chrámu sv. Mikuláša aj s jeho parkovou časťou a prístupmi k nemu, vrátane priľahlých schodísk.

zdroj: Cafe Hexe
Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá