V adventnom kalendári za 730 eur našla lacné nálepky či prázdne vrecko. Chanel je na TikToku v nemilosti

  • Luxusná značka Chanel predstavila svoj adventný kalendár za 825 dolárov, v prepočte 730 eur
  • Jeho obsah však mnohých veľmi sklamal
  • V jednotlivých okienkach ľudia našli veci, ktoré nemajú takú hodnotu ani náhodou
  • TikTokerke, ktorá na to upozornila, údajne zmazali video
adventný kalendár Chanel
Reprofoto: TikTok/Elise Harmon
  • Luxusná značka Chanel predstavila svoj adventný kalendár za 825 dolárov, v prepočte 730 eur
  • Jeho obsah však mnohých veľmi sklamal
  • V jednotlivých okienkach ľudia našli veci, ktoré nemajú takú hodnotu ani náhodou
  • TikTokerke, ktorá na to upozornila, údajne zmazali video

Elise Harmon sa chcela na TikToku podeliť o radosť z nového adventného kalendára, ktorý si objednala od značky Chanel. Stál 825 dolárov, čo je v prepočte asi 730 eur. Právom teda očakávala, že v adventnom kalendári luxusnej značky budú luxusné produkty na každý deň.

Na rozbaľovanie sa tešila a tešila sa aj z krásneho balenia kalendára. To má tvar flakónu Chanel no. 5, čo je vlajková loď medzi parfumami tejto značky, ktorá práve oslavuje 100 rokov. Číslo 5 bolo šťastné číslo Coco Chanel, tak aj kalendár začínal číslom 5 namiesto 1. V každom okienku sa ukrývalo prekvapenie.

@eliseharmon

Worth the hype? Probably not but it is pretty

♬ It’s Beginning to Look a Lot like Christmas – Michael Bublé

Prekvapenie to bolo, no nie také, aké Elise čakala. Hneď v prvom otvorenom okienku našla sadu úplne obyčajných nálepiek. „To je vtip? To musí byť vtip!“ hovorí na videu. Elise tvrdí, že video jej zmazali, no dnes je na TikToku opäť dostupné. Nazbierala na ňom takmer 2 milióny reakcií a videlo ho viac ako 13 miliónov ľudí.

Elise však natočila viac častí, na ktorých postupne vyberá darčeky z kalendára. Na druhom videu sa rozhodla otvoriť okienko číslo osem. „To nevymyslíš!“ hnevala sa po tom, čo našla malé textilné vrecko so šnúrkou, v ktorom nebolo nič. V ďalšej časti nachádza miniatúrny telový krém, ktorý podľa nej vystačí na celú ľavú ruku. V ďalšom okienku bol miniatúrny poznámkový blok.

V nasledujúcich okienkach boli ďalšie nálepky, lacno vyzerajúci plastový náramok s obyčajnou šnúrkou, magnetky či ťažítko v tvare ikonického parfumu no.5, ktoré sa dá navoňať. Z použiteľných vecí tam bol krém na ruky, dva červené rúže a lak na nechty. Podľa oficiálnej stránky Chanel tu má byť aj 35 ml fľaštička parfumu, mydlo či zrkadielko.

Cena tak 100 dolárov

Niektorí komentujúci Elise upodozrievali, že si objednala fejk alebo produkty vopred vymenila. Tak to však nie je. Aj podľa oficiálnych produktových fotografií od Chanelu sa tieto produkty v adventnom kalendári skutočne nachádzajú. Ako podotýka Harper’s Bazaar, ide o úplne prvý beauty adventný kalendár od značky Chanel. Takto si firma svoj vstup na trh s adventnými kalendármi asi nepredstavovala.

K adventnému kalendáru sa vyjadril aj najväčší expert na luxus, aký na TikToku je. Charles Gross hovorí: „Ak by som si kúpil tento kalendár za 825 dolárov bez toho, aby som si pozrel jeho obsah na internete, bol by som nesmierne sklamaný.

@charlesgross

😳 This is not ok #chanel #adventcalendar – @eliseharmon

♬ original sound – Charles Gross

Takýto kalendár by som dal dokopy, keby som šiel do rôznych luxusných obchodov a požiadal ich o nejaké vzorky zadarmo. Moja najväčšia otázka je, čo Chanel chcel povedať tou cenou. Tento kalendár nie je zlý, no vidím ho skôr ako promo balíček, ktorý sa rozdáva niekde na akciách, alebo sa predáva za cenu tak 50-100 dolárov,“ hovorí Charles.

Zdroje: TikTok, Harper

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie