V Auparku prebieha prvý swap hračiek. Čo všetko na ňom nájdeš?

  • Od 6. do 23. decembra prebieha v Auparku v Bratislave výmena hračiek
  • Akcia vznikla v spolupráci s organizáciou WWF
  • Nájdeš tam lego, bábiky aj detské knižky
Wikimedia (Wizzard), unsplash.com
Wikimedia (Wizzard), unsplash.com
  • Od 6. do 23. decembra prebieha v Auparku v Bratislave výmena hračiek
  • Akcia vznikla v spolupráci s organizáciou WWF
  • Nájdeš tam lego, bábiky aj detské knižky

Problém s odpadom sa netýka iba plastových obalov, fliaš či nádob. Veľkým producentom plastového odpadu je aj priemysel s hračkami. Podľa štatistík je 90 % hračiek vyrobených práve z plastu. Obchod s nimi je pritom jeden z najziskovejších a napríklad v roku 2016 sa iba v USA jeho zisky vyšplhali na viac ako 18 miliárd eur.

Ľudia teda hračky nakupujú vo veľkom a inak tomu nie je ani Slovensku. Pozornosť u detí je však vrtkavá a veľmi ľahko stratia záujem o starú hračku, keď sa objaví nejaká nová a zábavnejšia. Mnohí rodičia sa potom rozhodnú hračku skrátka zahodiť a nepremýšľajú nad jej ďalším využitím.

Obchodný dom Aupark v Bratislave sa spolu s organizáciou WWF Slovensko rozhodli zorganizovať zaujímavý swap, ktorý chce predchádzať vzniku odpadu pochádzajúceho z hračiek. Swap hračiek sa tu koná od 6. decembra a prebiehať bude až do 23. decembra.

Swapu sa môže zúčastniť každý, kto doma nájde zbytočné hračky, aké sa už iba povaľujú v skriniach či na dlážke. Takýmto spôsobom im môžu vdýchnuť nový život a urobiť radosť niekomu, kto ich dokáže naozaj oceniť. Okrem hračiek môžu rodičia priniesť aj detské knižky.

Aupark si pripravil aj krátky návod pre ľudí o tom, čo všetko môžu na swap priniesť.

Čo môžete priniesť?

Stavebnice, LEGO, interaktívne hračky, kocky, puzzle, bábiky, autodráhy, autíčka, vláčiky, knižky, kresliace potreby či omaľovánky.

Čo radšej nechajte doma?

Plyšáky a elektronické hračky.

Do swapu sa zapojila aj známa moderátorka Barbora Krajčírová. Na svojom Instagrame uverejnila príspevok aj s hračkami, ktoré sa rozhodla do obchodného domu priniesť. Nechýbali spoločenské hry ani knihy.

View this post on Instagram

Každá príležitosť, kedy môžem triediť oblečenie alebo hračky sú pre mňa sviatkom a doslova si to užívam 🥰 Toto sú naše pretriedené hračky, pripravené na odovzdanie do @auparkshoppingcenter . WWF Slovensko v spolupráci s Auparkom pripravili vianočný swap detských hračiek a knižiek. Takže, ak aj vy máte doma hračky, s ktorými sa už vaše deti nehrajú, môžu urobiť radosť iným a zároveň si môžu na výmenu zobrať hračky, ktoré budú chcieť. My ideme len tak niekoho potešiť, hračky prenecháme ďalším a budeme sa tešiť, že spravíme pekný skutok. Keďže swap je výmena, tak priniesť by sme mali čisté a nepolámané hračky, ktoré si môžu deti nájsť pod stromčekom 🎄🎄 Swap hračiek potrvá v Auparku do 23.12. ⭐️❄️🎄 #aupark #bratislava #vianocnyswap #barborakrajcirova #spolupraca

A post shared by Barbora Krajčírová (@barbora.krajcirova) on

„Každá príležitosť, kedy môžem triediť oblečenie alebo hračky sú pre mňa sviatkom a doslova si to užívam. Toto sú naše pretriedené hračky, pripravené na odovzdanie do Auparku.  My ideme len tak niekoho potešiť, hračky prenecháme ďalším a budeme sa tešiť, že spravíme pekný skutok. Keďže swap je výmena, tak priniesť by sme mali čisté a nepolámané hračky, ktoré si môžu deti nájsť pod stromčekom“ uviedla v príspevku.

Zdroje: Plastics-themag, npd, Aupark

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech