V Banskej Bystrici došlo k nehode trolejbusu so smetiarskym autom, hlásia zranených

  • V krajskom meste došlo v skorých ranných hodinách k zrážke dvoch vozidiel
  • Zranený je aj vodič trolejbusu
polícia havária nehoda banská bystrica
Zábery z rannej nehody v Banskej Bystrici Facebpok/reprofoto/Polícia SR - Banskobystrický kraj
  • V krajskom meste došlo v skorých ranných hodinách k zrážke dvoch vozidiel
  • Zranený je aj vodič trolejbusu

V skorých ranných hodinách dnes ráno došlo v Banskej Bystrici k nehode. Trolejbus sa na ulici 29. augusta zrazil so smetiarskym autom. Následky dopravnej nehody sa aj po ôsmej hodine stále odstraňovali a dokumentovali. Polícia preto na verejnosť apeluje a prosí o opatrnosť na danom úseku. 

„Podľa doterajších zistení z miesta sa ľahko zranilo 7 ľudí, vrátane vodiča trolejbusu. Všetky bližšie okolnosti nehody sú predmetom jej objasňovania príslušníkmi Okresného dopravného inšpektorátu v Banskej Bystrici,“ uviedlo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici na sociálnej sieti.

Podľa hovorkyne alkohol u vodičov nezistili

Banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová uviedla, že vodič smetiarskeho auta nedal v križovatke prednosť trolejbusu, ktorý išiel po hlavnej ceste. Bokmi sa zrazili a vozidlo mestskej hromadnej dopravy odhodilo mimo cesty. Tam narazilo do reklamného pútača.

Zdôraznila, že rozsah zranení u ľudí zatiaľ nie je známy. Polícia nehodu objasňuje, škoda zatiaľ vyčíslená nie je. Alkohol u vodičov podľa hovorkyne nezistili.

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) SR prijalo hlásenie o dopravnej nehode v stredu ráno o 6:14. TASR to povedal lekár OSZZS Martin Balko. Na miesto poslali tri posádky rýchlej zdravotníckej pomoci, jednu hasičskú a jednu rýchlej lekárskej pomoci. Na mieste ošetrili šesť ľahko zranených ľudí, ktorých potom previezli do banskobystrickej nemocnice.

Hovorkyňa Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici Ružena Maťašeje potvrdila, že na oddelenie urgentného príjmu priviezli šesť osôb, vrátane vodiča trolejbusu. „Všetci utrpeli len ľahké poranenia a po ošetrení ich prepustili domov,“ ukončila.

Zdroje: Facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá