V Banskej Štiavnici je jedinečná kaviareň, ktorá je symbolom toho, ako robiť dobré gastro

  • Kaviareň Stará Škola sa nachádza v srdci Banskej Štiavnici, vďaka čomu je dostupná pre domácich aj turistov
  • Sympatický nie je len jej názov, ale i priestor, ktorý ťa očarí na prvý pohľad
  • Okrem dobrej kávy a koláčov ponúka útulná kaviareň aj množstvo podujatí, kde si môžeš oddýchnuť alebo si vyskúšať svoje tvorivé schopnosti
FB Stará Škola
  • Kaviareň Stará Škola sa nachádza v srdci Banskej Štiavnici, vďaka čomu je dostupná pre domácich aj turistov
  • Sympatický nie je len jej názov, ale i priestor, ktorý ťa očarí na prvý pohľad
  • Okrem dobrej kávy a koláčov ponúka útulná kaviareň aj množstvo podujatí, kde si môžeš oddýchnuť alebo si vyskúšať svoje tvorivé schopnosti

Banská Štiavnica je pre niektorých ťažko dostupným miestom, no o to okúzľujúcejším. Určite to nie je len pre zaujímavé námestie, krásnu prírodu, ale najmä pre atmosféru, vďaka ktorej sa cítiš ako v inej začarovanej krajine.

Nie je obľúbená len u turistov, ale i u miestnych podnikateľov. Výnimočných miest je v tomto malebnom meste hneď niekoľko. Dôkazom je aj útulná kaviareň, ktorá nesie nezvyčajný názov –  Stará Škola. Vďaka návštevníkom z rôznych krajín dostala kaviareň príležitosť odlíšiť sa od iných prevádzok a priniesť niečo iné.

zdroj: Stará škola

Stará Škola ponúka priestor, v ktorom sa zákazníci budú cítiť príjemne a uvoľnene. Miestnosť kaviarne pôsobí “vzdušne,“ vďaka čomu sa hodí na  pracovné aj osobné stretnutia. Užívať si tak voľnú chvíľu s dobrou kávou a pritom pracovať na počítači je na dosah ruky. Jednotlivé prvky interiéru nepôsobia prvoplánovo, naopak do seba zapadajú a vytvárajú jednotný inšpiratívny priestor. Okrem toho sú v kaviarni vždy vítaní aj domáci miláčikovia.

Experimentovať sa pri kaviarenských špecialitách oplatí  

Banská Štiavnica má sama o sebe veľa čo ponúknuť, a preto sa kaviarne snažia pracovať na tom, aby si návštevníci so sebou odnášali naozaj jedinečné zážitky aj z oblasti gastronómie.

zdroj: Stará škola

„Spolupracujeme a komunikujeme so slovenskými a zahraničnými pražiarmi výberovej kávy, ktorí neustále pracujú na tom, aby doručili produkt čo najvyššej kvality. Tento rok sme experimentovali s prípravou tzv. Cold Brew (čo je za studena lúhovaná káva po dobu 12-24 hodín) alebo Nitro Cold Brew (Cold Brew obohatené o dusík, ktorý vytvára jemnú, až smotanovú konzistenciu kávy). Mnohí zákazníci tieto špeciality poznajú, iní zas boli príjemne prekvapení,“ objasnil Marek Pinka.

Populárnymi sa stali i brunche, ktoré boli donedávna len akýmsi doplnkom ku konceptu kaviarní. Ľudia sa však začínajú čoraz viac zaujímať o takýto druh posedenia, pri ktorom si môžu vychutnať dobré jedlo. Kaviareň Stará Škola po úspešnej sezóne preto priniesla nové jedlá, a tak vytvorila kombinácie, ktoré si zákazníci veľmi pochvaľujú. Ich príprava je oveľa jednoduchšia a rýchlejšia ako doposiaľ.

zdroj: Stará škola

Nudiť sa nebudeš ani po večeroch

V Starej Škole sa často organizujú tvorivé workshopy, prednášky alebo akcie zamerané najmä na oddych. Ich úspešnosť je individuálna, keďže niektoré eventy „vystrelia“ veľmi dobre a iné si zase vyžadujú viac propagácie a práce pri oslovovaní hostí a účastníkov. Cez deň či po večeroch sa však rozhodne nebudeš nudiť, keďže zábavný, vzdelávací či tvorivý charakter podujatí je pre všetky vekové kategórie.

zdroj: Stará škola

Ekologické riešenia a budúce zlepšenia

Ekologické zmýšľanie nie je ľahostajné ani kaviarni v Banskej Štiavnici. Na začiatok úplne vyradila plastové slamky a nahradila ich kovovými. Tégliky na kávu so sebou vám zase dajú len z kompostovateľných materiálov, no neplytvá sa ani inými jednorazovými materiálmi.

zdroj: Stará škola

„Do budúcna chceme prinášať kávové novinky a chutné raňajky do nášho mesta i okolia a spolupodieľať sa na dvíhaní kvality podávaných produktov. Plánujeme tiež naďalej rozširovať už fungujúce spolupráce, vzdelávať sa v našej oblasti a približovať scénu výberovej kávy aj miestnym obyvateľom a učiť ich ako si napr. pripraviť dobrú kávu aj v domácom prostredí, “ doplnil Marek Pinka.

zdroj: Stará Škola

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech