V Banskej Štiavnici údajne nahradí lúky a lesy zábavný park. Ochranári zatiaľ mlčia

  • Krásna Banská Štiavnica sa v budúcnosti pravdepodobne zmení na nepoznanie
  • Výstavba neďaleko Počúvadlianskeho jazera má zahŕňať nový lyžiarsky svah, bobovú dráhu aj atrakcie v korunách stromov, informuje Sme
počúvadlo
TASR/Ján Krošlák, Instagram/true_slovakia,
  • Krásna Banská Štiavnica sa v budúcnosti pravdepodobne zmení na nepoznanie
  • Výstavba neďaleko Počúvadlianskeho jazera má zahŕňať nový lyžiarsky svah, bobovú dráhu aj atrakcie v korunách stromov, informuje Sme

Projekt s pracovným názvom Outdoor Family Park má na starosti spoločnosť Tidly Slovakia, ktorá sa na podnikateľskej scéne pohybuje už od roku 2006. Zaoberá sa v prvom rade prenájmom a prevádzkovaním vlastných či prenajatých nehnuteľností. Od roku 2018 však pocítili prepad tržieb.

Majitelia firmy Janka a Michal Tynkovanovci sa do povedomia verejnosti dostali ako zriaďovatelia materskej škôlky Guliver. Na svojom konte tiež majú spoluprácu s mestom a bývalým predsedom NR SR Andrejom Dankom. V roku 2019 spoločne vítali ruského šachistu Anatolija Jevgenieviča Karpova v Banskej Štiavnici, uvádza Sme

Denník Sme informuje, že úrady aktuálne posudzujú zámer vybudovania zábavno-športového areálu, ktorý ma obsadiť rozsiahle lesné pozemky. Ide však o zriedkavý prípad, keďže v posledných rokov sa investuje najmä do svahov vo Vysokých a Nízkych Tatrách.

Areál projektuje investor na Kaňovom vŕšku, ten však pozemky v danej oblasti nevlastní. Časť pozemkov dnes patrí štátu a ďalšia je v majetku pod Strednou odbornou školou lesníckou.

Banská Štiavnica
zdroj: TASR - Ján Krošlák

Tidly Slovakia predložila úradom dva varianty. Prvý predstavuje výstavbu zjazdovky, bobovej dráhy a zlaňovanie v korunách stromov. Pre výstavbu týchto atrakcií by bolo potrebných až 252-tisíc štvorcových metrov plochy lesných pozemkov.

Druhá varianta je o niečo skromnejšia. Zjazdová trať, bobová dráha a tiež zlaňovanie by v tomto prípade využilo len 134-tisíc štvorcových metrov lesnej plochy.

Kúpeš sa v lete v prírodných jazerách?

O tom či dostane projekt zelenú, musia najprv rozhodnúť ochranári. Lokalita, kde by sa areál mal nachádzať, má podľa mesta Banská Štiavnica turistický potenciál. Svedčí tomu aj tohtoročné vybudovanie nového parkoviska pre 30 automobilov.

Zdroje: finstat.sk, index.sme.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá