V Bratislave má vyrásť nové multifunkčné zábavné centrum, stojí za ním syn Juraja Širokého

  • V Bratislave môže vyrásť nové multifunkčné zábavné centrum, zelenú mu dal magistrát hlavného mesta
  • Za projektom stojí rodina známeho podnikateľa Juraja Širokého
BeFunky-collage (1)
TASR
  • V Bratislave môže vyrásť nové multifunkčné zábavné centrum, zelenú mu dal magistrát hlavného mesta
  • Za projektom stojí rodina známeho podnikateľa Juraja Širokého

V Bratislave má vyrásť nové multifunkčné zábavné centrum pod hlavičkou firmy Pharos development. Od magistrátu mesta Bratislavy dostal projekt zelenú a čaká sa len na stavebné povolenie. Informáciu priniesol index.sme.sk.

Poloha zábavného centra má byť v Ružinove, kde sa rozšíri objekt súčasnej nákupnej zóny Pharos. Podľa pôvodných plánov mal byť na mieste zábavného projektu administratívne centrum, nakoniec sa tvorcovia rozhodli inak. Nachádzajú sa tu obchody ako Sconto, Decathlon alebo Bauhas. Práve zábavné centrum by malo zlepšiť atraktivitu tohto prostredia.

Retailová oblasť Pharos dostala základný kameň ešte v roku 2014. Projekt mal podľa Hospodárskych novín stáť približne jednu miliardu eur.

„Pharos je o rovnováhe, a preto nemenej dôležitou stránkou projektu sú nákupné centrá, kaviarne či reštaurácie. Otvorené verejné plochy a živé pasáže ponúkajú návštevníkom možnosť aktívne relaxovať a vychutnať si voľný čas spolu s rodinou, či priateľmi,“ píše sa na stránke Pharosu.

Na detaily nového zábavného centra v Bratislave sme sa pýtali konkrétne aj Pharosu. Odpoveď sme zatiaľ nedostali.

zdroj: Juraj Široký mladší (TASR)

Za projektom stojí syn známeho podnikateľa

Za Pharos development stojí rodina Juraja Širokého, ktorý bol už v minulosti spájaný s najvyššími politickými špičkami na Slovensku. Taktiež stojí za firmou Váhostav, ktorá musela ísť do reštrukturalizačného procesu, kvôli svojej nestabilnej finančnej situácii.

Pharos development bola zapísaná do obchodného registra v roku 2017 a ďalší rok hospodárila podľa Finstatu s tržbami viac ako 737-tisíc eur.

Široký je spájaný aj s Marianom Kočnerom. Ten mal falšovať dôkazy v prípade, v ktorom figuroval oligarcha Juraj Široký. Vyplýva to z nahrávky z jeho mobilného telefónu. Všetko sa pritom malo diať priamo na generálnej prokuratúre a, pravdepodobne, s vedomím Dobroslava Trnku. S informáciou prišli tvnoviny.sk.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech