V Bratislave máme najlepší hostel aj bar v Európe. Porazili sme Talianov, Rakúsko aj iné okolité štáty

  • Slováci si z festivalu International Hospitality Awards 2019 odniesli dve ocenenia
  • Oba hotely, ktoré boli ocenené sa nachádzajú v Bratislave
hotel
Chors Like a Hotel/Mirror Bar
  • Slováci si z festivalu International Hospitality Awards 2019 odniesli dve ocenenia
  • Oba hotely, ktoré boli ocenené sa nachádzajú v Bratislave

Keď sa dostali do finálnej päťky, bolo to pre nich malým víťazstvom. Spomedzi hostelov východnej a strednej Európy, kam sa radia krajiny ako Taliansko, Rakúsko, Maďarsko, Ukrajina, Poľsko či susedná Česká republika sa Slovensko umiestnilo na prvom mieste. Môže za to moderný svetový dizajn, ktorý si majitelia priniesli z ciest po svete. Kapsuly nie sú za hranicami ničím výnimočným a konečne prišli aj na Slovensko.

zdroj: Chors LIke a Hotel

Hostel ako hotel

Chors like a hotel spustil svoje rezervácie presne 7.januára 2019 a ešte v ten deň otvoril svoje brány aj pre návštevníkov. Tí mali podľa slov managing directora Andreja Kútika, ktorý sa pre Startitup vyjadril ešte v auguste minulého roka, najväčšie zastúpenie medzi krajinami ako je Japonsko, Latinská Amerika či Brazília.

1.marca sa v Kyjeve konalo odovzdávanie cien spojené s vyhodnotením súťaže International Hospitality Awards 2019 a jediný slovenský butikový kapsulový hostel získal prvé miesto.

zdroj: Chors Like a Hotel

Zaujímavosťou je, že naša legislatíva nepodporuje a hlavne nepozná termín butikový kapsulový hotel. Tak sa totiž tento typ ubytovania označuje v japonských krajinách. Preto sme to museli kategorizovať ako hostel. Ale keďže sa u nás nájdu aj biznis izby, ktoré spĺňajú štandardy tých hotelových, je slogan pod našim logom „like a hotel“, čiže sme zároveň taký mix hotela a hostela,“ hovorí  Andrej Kútik, managing director pre Chors like a hotel.

Luxusnej večernej udalosti sa zúčastnilo viac ako 200 hostí, ktorí zastupovali jednotlivé exkluzívnej ubytovacie zariadenia z regionálnych oblastí východnej a strednej Európy.

Z 8 000 nominovaných sa následne vybralo 300 nominovaných, z nich 130 finalistov. Napokon vzišiel výsledný počet – 27 ocenených hotelov a hostelov.

Bar, ktorý má svoj charakter

Bratislavský Carlton zo siete Radisson Blu si prvenstvo nesie v mnohých ohľadoch. Okrem toho, že je to najstarší hotel v strednej Európe a pýši sa izbou, v ktorej kedysi nocovala Mária Terézia, nesie najnovšie aj titul za najlepší hotelový bar v stredovýchodnej Európe. Mirror Coctail Bar sa umiestnil na prvom mieste v kategórii Best Bar In a Hotel.

zdroj: Mirror bar

Za aktuálne najlepším barom v centrálnej Európe stojí jeden z najlepších slovenských barmanov Peter Marcina. Mladý Slovák spolu so svojím tímom dokázal zo zabudnutého baru v hoteli Radisson Blu Carlton vytvoriť špičku na celoeurópskej úrovni. „Ocenenie Best Bar in a Hotel je môj prvý úspech ako managera baru a o to viac si ho vážim. Nepatrí však len mne, ale celému tímu, ktorý sa podieľa na každodennej prevádzke baru a vkladá doň svoje srdce,“ hovorí Peter.

zdroj: Mirror Coctail Bar

Ubytovali 10-tisíceho hosťa

K 12.12.2019 sa takéto unikátne číslo podarilo práve hostelu Chors Like a Hotel. Jednotlivé ubytovacie zariadenia sa do súťaže prihlasovali samé.

My sme  vypracovali rozsiahlu prezentáciu, ktorá obsahovala široký záber informácií. Uvádzali sa tam finančné ukazovatele, priemerná mesačná obsadenosť za posledný rok, vybavenie a služby hostela. V našom prípade sme stavili aj na výnimočnosť jediného konceptu originálneho art boutique kapsulového ubytovania, inšpirované japonským konceptom,“ dodáva pre Startitup Kútik s tým, že nutnosťou bolo každú jednu informáciu podložiť certifikátom. Dodať museli aj povolenia na prevádzkovanie ubytovacieho zariadenia.

Prezentácie potom hodnotila odborná porota, pričom sa do úvahy brali aj hodnotenia hostí na ubytovacích stránkach. Ocenenie sa teda môže okrem iného brať nielen ako názor odborníkov v hotelovom biznise, ale aj ten zákaznícky.

View this post on Instagram

This room is the best choise for large groups. Room of this type is equipped with ten classic capsules with four lower classic capsules, which can also be used as two royal capsules for couples up to 190 x 200 cm. #chorslikehotel⠀ ⠀ BOOK YOUR STAY⠀ https://buff.ly/30wCIFH⠀ reservations@cho.rs⠀ +421 910 127 878⠀ •⠀ •⠀ •⠀ •⠀ •⠀ #capsule #capsules #capsulehotel #pods #dormitory #dormitorylife #dormitoryroom #dormitorydesign #dormitoryfriends #accomodations #travelblogger #travelholic #travelguide #traveladdict #traveltheworld #hostelsoftheworld #boutiquehostel #hostelvibes #hosteldiaries #hostelfood #hostelfriends #hostelmemories #backpackershostel

A post shared by CHORS like a hotel (@chors_hostel_bratislava) on

Návšteva Kyjeva a stretnutie obchodných partnerov z celého stredo-východného priestoru bolo pre Slovákov na jednej strane veľmi inšpiratívne.

Naším veľkým konkurentom bol Metro – Hostel, ktorý sídli v Kyjeve. Svojím dizajnom a nápadom sú veľmi originálni, myslím si však, že náš koncept má väčší úspech, kapacitu, lokalitu a obľúbenosť medzi hosťami,“ prezrádza Andrej Kútik a dodáva, že len pre porovnanie s víťazným Chors Like a Hotel, ktorý má k dnešnému dňu 2 341 hodnotení na portáli booking.com a celkové hodnotenie 9,2 boda z 10,  má Metro Hostel len 36 reakcií so známkou 8,6 bodov z 10. V Kyjeve sa však nechali inšpirovať aj kontinentálnymi raňajkami, ktoré v Chorse plánujú oživiť a ponuku rozšíriť.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá