V Bratislave otvárajú veľkokapacitnú vegánsku reštauráciu na dvoch poschodiach. O pomoc prosia aj ľudí

  • V Bratislave vznikne nová vegánska reštaurácia. A vôbec prvá svojho druhu pod značkou Vegana
  • Pôvodne mala byť otvorená už pred letom. Termín sa posunul na október. Problémom sú financie
  • O pomoc prosia zákazníkov. Zatiaľ sa im už podarilo vyzbierať 1000 eur
vegana
archív Vegana
  • V Bratislave vznikne nová vegánska reštaurácia. A vôbec prvá svojho druhu pod značkou Vegana
  • Pôvodne mala byť otvorená už pred letom. Termín sa posunul na október. Problémom sú financie
  • O pomoc prosia zákazníkov. Zatiaľ sa im už podarilo vyzbierať 1000 eur

Pred pár dňami sa na sociálnej sieti objavila informácia priamo z pera majiteľov reštaurácie Vegana. Tí oznámili, že situácia sa mesiac pred samotným otvorením značne skomplikovala. Dôvodom sú financie.

Pôvodný predpoklad na potrebný kapitál bol 330 000 eur. Jedná sa o veľký projekt a priestor, v ktorom reštauráciu otvárame, sme dostali ešte v štádiu stavby. Bez prúdu, vody, kanalizácie či vzduchotechniky,“ povedal pre Startitup Matúš Lazár, konateľ spoločnosti Vegana Trading s.r.o.

View this post on Instagram

Ako viete, pripravujeme pre vás veľkokapacitnú vegánsku reštauráciu na Plynárenskej 3. V októbri chceme otvoriť aj keby traktory padali :) Máme ale na vás veľkú prosbu. Vyzerá to, že sme sa prepočítali a financie nám úplne nestačia. Je to veľká investícia a vyžaduje si veľa vstupného kapitálu. Pretože vieme, že sa na reštauráciu tešíte tak ako my, pripravili sme možnosť, aby ste nám vedeli do začiatku finančne pomôcť :) https://www.vegana.sk/HelpUsChangeTheWorld.php My vám za to dáme zákaznícku kartu s nabitým kreditom v rovnakej hodnote ako nám prispejete + zľavu 10% na jedlo na prvých 6 mesiacov od otvorenia a plátenú tašku Loove restaurant z limitovanej edície. #crowdfunding

A post shared by Vegana (@vegana.sk) on

Plány sa zmenili a vo Vegane sa pri úvodných kalkuláciách prepočítali. „Budget sme presiahli približne o 20 tisíc. Chceme, aby bola reštaurácia dokonalá, no viacero aspektov nám skrížilo cestu,“ prezrádza Lazár.

Preto sa snažia zaplátať dieru a získať späť finančné rezervy. O pomoc žiadajú zákazníkov a budúcich stravníkov. Výmena by mala prebehnúť na bartrovej báze. Sľubované peniaze by sa mali ľuďom vrátiť späť v podobe vegánskeho jedla. Z Vegany tak vzniká spoločný projekt a zákazník sa týmto spôsobom nepriamo stáva súčasťou biznisu.

Prvá reštaurácia a prvých 1000 eur

Reštaurácia je prvá. Máme predajne, bistro vo Vienna Gate, eshop, veľkoobchod a výrobu. Chcel som pokryť celú sféru vegánskeho gastra. Reštaurácia by to mala dosiahnuť,“ hovorí o svojich smelých plánoch 23-ročný konateľ. Reštaurácia sa bude volať Loove Restaurant by Vegana. Priestor bude naozaj veľký, sedieť môžeš dokonca na dvoch poschodiach.

zdroj: archív Vegana

Čiastka, ktorou môžeš prispieť má mantinely. „Záleží od jednotlivca. Minimálna hodnota príspevku je 10 eur, maximálna je 1000 eur,“ dodáva na margo príspevkových darov Lazár.

Podľa slov majiteľov vegánskeho obchodíku dostane každý zákazník, ktorý prispeje zákaznícku kartu s nabitým kreditom vo výške svojho príspevku. Túto kartu budeš môcť využiť po dobu jedného roka na nákupy jedla v novootvorenej reštaurácii.

zdroj: archív Vegana

Okrem toho dostaneš zľavu 10% na najbližších šesť mesiacov po otvorení prevádzky a plátenú tašku z limitovanej edície.

Po vegánskych reštauráciách je stále väčší dopyt a na Slovensku ich je stále málo. V hlavnom meste poznáme niekoľko známych a chutných. K takýmto má od októbra pribudnúť práve Vegana. Pôvodný plán na spustenie prevádzky bol ešte pred letom. To sa nepodarilo, a tak sa termín posunul.

Práce sa pomaly ukončujú a a sme presvedčení o tom, že október 2019 bude termín otvorenia,“ prezradil konateľ siete so zdravými potravinami Vegana. Nová prevádzka na Plynárenskej nebude len reštauráciou. Okrem reštauračnej plochy, ktorá bude majoritnou časťou priestoru ťa čaká  70m2 obchodíku so zdravou stravou Vegana. Ten by mal byť dokonca otvorený o niečo skôr ako samotná reštaurácia. Majiteľ nám prezradil, že sa tam môžeš zastaviť o pár dní skôr, ako sa otvoria brány Vegana reštaurácie.

Zdroj: FB Vegana

 

.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK