V Bratislave otvorili dlhoočkávanú sieť potravín. Budú otvorené do neskorých večerných hodín

  • Žabka je určitý typ večierky, kde si môžu zákazníci dokúpiť drobnosti
  • Navštíviť ju budeš môcť od 6. do 23. hodiny
  • Prvá sa otvorila pred pár dňami v Ružinove
BeFunky-collage-48
Žabka, Unsplash / Scott Warman
  • Žabka je určitý typ večierky, kde si môžu zákazníci dokúpiť drobnosti
  • Navštíviť ju budeš môcť od 6. do 23. hodiny
  • Prvá sa otvorila pred pár dňami v Ružinove

Žabka je poľská maloobchodná sieť potravín, ktorá si našla svojich priaznivcov aj v susednom Česku. Podľa aktuálnych zistení ako franšízová sieť spoločnosti Tesco prichádza aj na Slovensko. Téme sa podrobnejšie venoval portál index.sme.sk. Prvá predajňa podľa regionálneho spravodajstva Bratislava Dnes 24, sa otvorila pred pár dňami na okraji hlavného mesta, v polyfunkčnom komplexe Perla Ružinova. 

Potraviny nebudú určené na veľké nákupy. Rýchly nákup základných surovín vyriešiš za pár sekúnd. Mimo základných potravín tam nájdeš ale aj čerstvé pečivo či základný sortiment drogérie a nápojov.

Výhodou Žabky budú posunuté prevádzkové hodiny. Navštíviť ju budeš môcť od 6. do 23. hodiny.

Chceme ponúknuť podnikateľskú možnosť tým, ktorí majú chuť a zručnosti, aby si vyskúšali viesť vlastný obchod aj bez vysokých vstupných nákladov,“ hovorí Martin Kuruc, výkonný riaditeľ Tesca na Slovensku.

Žabku možno niektorí poznajú z návštev susedného Poľska alebo Česka. Nejde o rozľahlé obchody typu Tesco, skôr o menšie, typu „Večierka“, kde si môžu zákazníci dokúpiť drobnosti. Žabka je situovaná do centier miest, na pešie zóny alebo miesta, kde sa pohybuje veľa ľudí. K známej a dobre zaužívanej Maline či Delii tak pribudne nová značka s podobným konceptom.

Keďže ide o franšízu a nie typický obchod so štandardami, ktoré Žabka bežne spĺňa, bude musieť dodržiavať tie, ktoré stanovuje regulamin spoločnosti Tesco.

Sieť potravín Žabka sa v Poľsku stala viackrát po sebe Naj Predajcom roka. Tento rok získala ocenenie tiež.

Zdroj: Bratislava Dnes 24

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech