V Bratislave otvorili nový barber shop. Chcú ponúkať kvalitu a nadštandardnú starostlivosť

  • Na Vajnorskej ulici v Bratislave vyrástol nový barber shop Laky Royal
  • Chce ponúknuť dokonalosť, kvalitu a nadštandardnú starostlivosť
  • Tím spojil kultový barber Laky, ale aj televízna šou
  • Barber Life čoskoro uvidíte aj na televíznych obrazovkách
Zdroj: Startitup/Na fotke tím Laky Royal
archív Startitup
  • Na Vajnorskej ulici v Bratislave vyrástol nový barber shop Laky Royal
  • Chce ponúknuť dokonalosť, kvalitu a nadštandardnú starostlivosť
  • Tím spojil kultový barber Laky, ale aj televízna šou
  • Barber Life čoskoro uvidíte aj na televíznych obrazovkách

Symboly Oktagonu, vôňa čistoty, bourbon a atmosféra uvoľneného pánskeho klubu. Barber shop Laky Royal na Vajnorskej 4 zaujme už z ulice – a nielen pánov. Za značkou Laky Royal Cut stojí barber Lukáš „Laky“ Royal, ktorý otvoril bratislavskú pobočku pred dvoma týždňami a chalani majú na najbližší mesiac plno. Luxusné pánske holičstvo má tak už svoju tretiu pobočku.

Laky Royal/Startitup
zdroj: Laky Royal/Startitup

Príbeh holičstva s príjemnou atmosférou je zaujímavý rovnako ako príbeh jeho majiteľa. Laky vyrastal v detskom domove a riadi sa zásadami, ktorých opakovanie by neublížilo nikomu z nás. Človek nedostane nič zadarmo a treba makať. Nechcite všetko hneď! Odkazuje Laky.

Reza Givilli: ‚‚Je úžasné, keď si ľudia cenia a vedia vážiť tvoju robotu. Tím v tomto holičstve je niekde úplne inde – čo sa týka zručností, prehľadu, ale aj ľudsky.“

Vo svojom holičstve dal príležitosť skúseným barberom, začiatočníkom, ale aj učňom. Vedúcim smeny je Reza Givilli z Iránu, ktorý má okrem pomoci kolegom na starosti aj hygienu. Tvrdí, že jeho vek je tajomstvom, ale so smiechom dodal, že môžeme napísať, že má 25 a niečo. S barberstvom začal neprofesionálne, keď pracoval ako čašník na Cypre.

‚‚Nemal som veľa peňazí a tieto služby tam boli pomerne drahé. Kúpil som si teda strojček a začal sa strihať sám, s pomocou asi troch zrkadiel. Upravoval som len sám seba. To bolo asi pred 12 rokmi,“ hovorí.

Reza z Laky Royal
zdroj: Reza z Laky Royal/Startitup

Do Laky Royal sa dostal cez casting do šou Barber Life. Laky mal v pláne otvoriť ďalšie prevádzky v Bratislave a Ostrave a zháňal barberov. Byť členom tímu je preňho veľkou poctou. ‚‚Fascinuje ma Lakyho príbeh, to, aký je a akým spôsobom sa vypracoval. Byť jeho pravou rukou v Bratislave je pre mňa česť,“ opisuje.

Interiér Laky Royal/ Startitup
zdroj: Interiér Laky Royal/ Startitup

Laky Royal je pánske holičstvo, kde sa budeš cítiť ako doma. I keď je určené primárne mužom, pre chalanov je dôležité, aby sa u nich cítil dobre každý – aj ženská návšteva. Za redakciu vieme povedať, že v tomto bode je misia splnená. Reza dodal, že chce, aby sa u nich zákazník cítil ako súčasť rodiny.

V Laky Royal/Startitup
zdroj: Startitup v Laky Royal

Kris The B: ‚‚Najväčšou konkurenciou som si sám.“

Ďalším skúseným barberom je Kristián, ktorý sa barberstvu začal venovať hneď po strednej škole. Okrem perfektného strihu by sa uživil aj standupom. Tento 24-ročný barber dokáže zabaviť nielen svojho zákazníka, ale celú prevádzku. Milovník kvalitného jazzu vyštudoval hotelovú akadémiu, ale hneď po strednej sa začal venovať pánskym strihom. ‚‚Moderné účesy ma vždy lákali, sám som ich nosil. Našťastie sa pánske holičstvá začali vracať a znova si našli svoje miesto,“ priznal Krys.

Okrem strihov sa venuje aj vzdelávaniu ďalšej generácie barberov a momentálne je jeho žiačkou budúca barberka Didi.

Kris s Didi v Laky Royal/ Startitup
zdroj: Didi v Laky Royal/ Startitup
‚‚Mám už potrebu venovať sa aj mladým barberom. Baví ma ich učiť, odovzdávať im know how,“ vyjadril sa pre Startitup barber, ktorý si potrpí na prístup k zákazníkom.

Chalani z Laky Royal/ Startitup
zdroj: Chalani z Laky Royal/ Startitup

‚‚Byť barberom nie je len o službe, ale aj o vzťahu ku klientom. O tom, že mu venuješ čas, dáš si s ním kávu a pokecáte si. Nie je to ‚len‘ o dokonalom strihu, ale celkovom prístupe. To, že celá služba je dokonalá nie je výhoda, to by mala byť všade samozrejmosť.“ 

Kris V Laky Royal/ Startitup
zdroj: Kris V Laky Royal/ Startitup
Maroš Balko: ‚‚Byť barberom nie je práca, ale životný štýl.“

Pochádza zo Zvolena a v Bratislave je tretí rok. Dlho hľadal niečo, čo by ho bavilo a napokon objavil barbering. Hoci je najmladším členom tímu, rozhodol sa tomuto remeslu venovať naplno. Ako sám tvrdí, barber nie je práca, ale životný štýl.

Matúš/ Startitup.sk
zdroj: Matúš/ Startitup.sk

V barberingu sa našiel a najviac ho teší, keď zákazníci odchádzajú šťastní. ‚‚Barber človeku mení život. Vďaka nám sa muži cítia lepšie a starajú sa o seba oveľa viac. Samozrejme, že sú potom sebavedomejší a to ocenia aj ženy,“ vysvetlil Maroš, ktorého cieľom je stať sa čo najlepším barberom. V tomto remesle vidí svoju budúcnosť.

Laky Royal/ Startitup
zdroj: Laky Royal/ Startitup

Barber prichádza neustále do kontaktu s ľuďmi a dôkazom spokojnosti je to, keď sa k nemu ľudia vracajú. ‚‚Som rád, že mi barberstvo dáva možnosť rásť, vyvíjať sa a učiť sa od najlepších. Barber sa musí vzdelávať stále,“ upresnil.

Laky Royal/ Startitup
zdroj: Laky Royal/ Startitup

Do Laky Royal chodia osobnosti z rôznych oblastí. Maroš tvrdí, že chalani z Oktagonu sa nevyznačujú špeciálnymi požiadavkami, ale vyžadujú, aby robota bola tip top.

Matúš Laky Royal/ Startitup
zdroj: Matúš Laky Royal/ Startitup

Pre chalanov je na prvom mieste bezchybná hygiena, čo je v prevádzke vidieť okamžite. Pôsobí dojmom, že by sa dalo jesť zo zeme, čo pri tlupe chlapov prekvapí. Vlasy a chlpy sa čistia okamžite, pretože sú pre zákazníkov nepríjemné. To je vec, ktorá je barberom vlastná a učiť by sa od nich mohol aj nejeden dámsky kaderník.

Laky Royal/ Startitup
zdroj: Laky Royal/ Startitup

Šéf Mačka

O backround Barber Shopu sa stará manažér Pavol Mezei. Stará sa o dodávateľov, rieši technické problémy a ak treba, tak aj drobné opravy. ‚‚Chlapi zistili, prečo chodia baby na dve tri hodiny do kaderníctva. Pochopili, že na týchto miestach si vedia otvorene pokecať,“ hovorí manažér, ktorý do Barber Shopu bráva aj svojho syna.

Pavol so synom/ Startitup
zdroj: Pavol so synom/ Startitup

Laky Royal vníma ako otvorený rodinný priestor, ktorý zákazníkom ponúka najlepšiu kvalitu. ‚‚Laky svojich chalanov drezúruje, záleží mu, aby všetko bolo bez chybičky,“ vysvetlil manažér. Top kvalitu má aj kozmetika, ktorú holiči používajú. Nakoľko majú aj svojho malého maskota, nám neostáva nič iné, než im zaželať všetko najlepšie.

Sweet Boy/ Startitup
zdroj: Sweet Boy/ Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá