V Bratislave otvorili nový saunový svet s luxusným výhľadom priamo na hrad. Koľko ťa tu bude stáť saunovanie?

  • Fanúšikovia saunovania sa v týchto dňoch môžu tešiť z nového saunového sveta, ktorý vyrástol v Bratislave
  • Pravidelná návšteva sauny dokáže zlepšiť imunitný systém a pomôže ti zrelaxovať telo aj dušu
Unsplash/crystalweed
  • Fanúšikovia saunovania sa v týchto dňoch môžu tešiť z nového saunového sveta, ktorý vyrástol v Bratislave
  • Pravidelná návšteva sauny dokáže zlepšiť imunitný systém a pomôže ti zrelaxovať telo aj dušu

Česká spoločnosť Saunia oznámila oficiálne otvorenie svojej prvej zahraničnej pobočky a to konkrétne v bratislavskom Auparku. Na 1 100 metroch štvorcových tu nájdeš spolu 8 sáun. K dispozícii máš fínsku, soľnú, tropickú, herbal saunu, ale aj parný kúpeľ a saunu s takzvaným parným nárazom.

Čo sa týka ochladzovania, na výber sú 4 typy a nechýba ani relaxačná zóna, terasa a bar. „Ako jediná pobočka z našej siete má jednu veľkú zaujímavosť a tou je presklená ceremoniálna sauna s výhľadom na Bratislavský hrad,“ hovorí tím spoločnosti.

zdroj: Saunia

Kúpiť si tu môžeš časovo neobmedzené vstupné a to za 14,50 eur. So sebou si do saunového sveta nemusíš nič nosiť, na recepcii ti požičajú uterák ako aj saunovaciu plachtu. Pre vstup je aktuálne potrebný negatívny antigénový test, nie starší ako 24 hodín, alebo RT-PCR/LAMP test nie starší ako 72 hodín. Platí, že test nepotrebujú deti do 10 rokov.

zdroj: Saunia

Oplatí sa saunovať?

Pozitívne účinky saunovania na ľudský organizmus sú známe už dlhé storočia.  Existuje veľa druhov sáun, či tzv. saunových zážitkov. Medzi tie najznámejšie patrí suchá/fínska sauna, kde je základom horúci vzduch až do teploty 110°C, ktorý postupne zvyšuje teplotu tela a cirkuláciu. Saunovanie je preto vhodnou súčasťou pravidelnej detoxifikácie tela. Navyše pri potení telo spotrebuje až 600 kalórií za hodinu.

zdroj: Saunia

Ak riešiš, ako sa správne saunovať,  je dobré vedieť, že pri saunovaní je pomerne dôležitá najmä pravidelnosť. Experti odporúčajú chodiť do sauny aspoň raz týždenne. Zásadné pre efekt procedúry je tiež opakovať prehrievací a ochladzovací cyklus vždy 3-krát až 4-krát po sebe.

Pri saunovaní vystúpi teplota ľudského tela až k 38 stupňom Celzia. Zaujímavosťou je, že počas saunovania, ktoré je založené na jednoduchom princípe zahriatia a prudkého ochladenia, sa z tela vyparí tiež 1-2 gramy soli.

zdroj: Saunia

„Ešte nedávno som chodil do sauny až 14-krát do mesiaca a zakaždým robil päť saunových ceremoniálov. Myslím si preto, že ideálna doba pre pobyt v saune je veľmi individuálna. Záleží na každom, koľko toho znesie a čo mu jeho telo povie,“ tvrdí profesionálny saunér Jan Kovárník.

zdroj: Saunia

Je známe, že saunovanie dobre vplýva aj na imunitu, zlepšuje dýchanie ale aj spánok. Okrem toho, práve dýchaním horúceho vzduchu sa zvyšuje vitálna kapacita pľúc a prietok vzduchu.

Našťastie na Slovensku o kvalitné sauny nie je núdza. Tu nie niekoľko ďalších typov na sauny v Bratislave a jej okolí:

x-bionic® sphere

Jeden z najluxusnejších saunových svetov v okolí Bratislavy nájdeš neďaleko Šamorína, iba hodinu cesty od hlavného mesta. Nachádza sa v športovo-rekreačnom areáli x-bionic® sphere a jeho súčasťou je 7 sáun, Kneippov kúpeľ, 3 vírivky z toho jedna exteriérová a jedna privátna.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa x-bionic sphere (@xbionicsphere)

Poriadne zohriať sa môžeš vo fínskej saune, parnej bylinnej saune, biosaune, infrasaune, ázijskej či parnej saune. K dispozícii je tiež soľná jaskyňa či ľadopád. Za vstup do wellness, ktorého súčasťou sú aj bazény v x-bionic® aquatic sphere a konzumné v hodnote 10 eur, zaplatíš 50 eur. 

Zion SPA

Priamo v jednom z najlepších hotelov v Bratislave Grand Hotel River Park je wellness a spa hodné pozornosti. Okrem troch bazénov tu nájdeš aj fínsku saunu, infrasaunu či parnú saunu. Po poctivom zahrievaní tvojho tela sa potom môžeš schladiť v sprche či ľadovej fontáne. Za celodenný vstup zaplatíš 60 eur a počas plávania si ako bonus môžeš vychutnať panoramatické výhľady na rieku Dunaj, ktorá sa nachádza v bezprostrednej blízkosti hotela.

Zochova Chata

Trištvrte hodinu cesty od hlavného mesta ťa možno prekvapí jeden z najkrajších wellnessov, aký na Slovensku máme. Bazén s vírivkou je tu samozrejmosťou, rovnako ako aj saunový svet s fínskou, infra, bylinnou aj parnou saunou.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Hotel Zochova chata **** (@zochovachata)

K dispozícii je ochladzovací bazén a pre tých otužilejších Kneippov kúpeľ. Za tri hodiny vo wellnesse zaplatíš 30 eur a celodenný vstup ťa vyjde na 50 eur. Pokiaľ zatúžiš po čerstvom vzduchu, z wellness sveta môžeš kedykoľvek prejsť na terasu či do hotelovej záhrady. Časť sáun či vírivka sa nachádzajú aj vonku.

Palace Art Hotel

Aj Pezinok má svoj vlastný wellness a sauny, ktoré stoja za to. Fínska, parná aj infra sauna sa postarajú o tvoj pocit pohody a relaxu, pomôžu ti posilniť imunitu a vypnúť po náročnom pracovnom týždni. Zregenerovať sa môžeš aj vo vírivke či v oddychovej zóne. Za 120 minút vo wellness zaplatíš 25 eur, celodenný vstup ťa vyjde na 40 eur.

Elysium urban sauna

Originálna sauna v centre mesta spája relax s technológiami. Nájdeš ju na ulici 29. augusta a využívať ju môžeš hneď, ako si nainštaluješ aplikáciu Elysium do svojho mobilného telefónu.

Dokončiť musíš registráciu do klubu Elysium a cez appku si potom rezervuješ čas, v akom chceš saunu využívať. Môžeš si byť istý, že v tomto čase ju budeš mať k dispozícii iba sám pre seba, sumy za členstvo začínajú na 5 eurách mesačne.

Zdroj: Saunia

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK