V Bratislave postavia národné padelové centrum

acr
Across

Padel, aktuálne najrýchlejšie rastúci šport na svete, napreduje míľovými krokmi aj u nás. K padelovej hale v bratislavskej Rači so šiestimi kurtami sa čoskoro pridá ďalšia hala pre milovníkov tohto športu. Otvorí ju investičná skupina Across.

Miestom, kde by mala vyrásť, je mestská časť Bratislava- Nové Mesto. Investor tu plánuje zrekonštruovať halu, ktorá prinesie 11 indoorových kurtov a zázemie pre športovcov spolu s reštauráciou. S prestavbou objektu by sa malo začať už v druhom kvartáli budúceho roka.

„Prvé padelové kurty sme v Bratislave otvorili v septembri 2022 a za tento krátky čas si padel našiel svoje významné miesto v srdciach športovcov žijúcich na Slovensku. Za posledný mesiac mala Arena Padel Bratislava obsadenosť 66 %. Často je problém rezervovať si kurt, a to nielen v časovo exponovaných úsekoch dňa,” konštatuje Štefan Stanko, manažér Areny Padel.

PADEL FOTO
zdroj: Across

Padel v súčasnosti hrá 25 miliónov hráčov na svete vo viac ako 90 krajinách sveta. Dnes má tento šport viac ako 50 oficiálnych národných federácií. Patrí tam aj Slovensko.

„Slovenskú padelovú asociáciu sme založili už v roku 2018. Sme členmi Európskej aj Svetovej padelovej federácie, zaregistrovali sme padel ako šport pod MŠVVaŠ SR a dnes máme vyše 1 000 aktívnych hráčov. Každoročne organizujeme Majstrovstvá Slovenska v seniorskej aj mládežníckej kategórii, plníme zákonné limity registrovaných hráčov a finišujeme so zakladaním prvých padelových klubov. Okrem záujmu športovcov sme pritiahli aj záujem viacerých sponzorov. Hlavným partnerom slovenského padelu je napríklad CUPRA,“ dopĺňa Július Strapek, prezident Slovenskej padelovej asociácie.

Padel sa za posledné roky, vďaka svojmu rastu, dostáva do pozornosti množstva investorov. Skupina Across, ktorá stojí za Arena Padel Bratislava, ako aj plánovanou investíciou do novej haly, uzavrela v novembri zahraničnú akvizíciu. V Španielsku sa stala 50 %-ným akcionárom spoločnosti Aurial Padel, ktorá je druhým najväčším prevádzkovateľom padelových kurtov v tejto krajine. V Španielsku je pritom viac ako 6 miliónov aktívnych padelových hráčov a viac ako 20 000 kurtov.

PADEL FOTO(2)
zdroj: Across

„Prínos tejto akvizície pre naše slovenské podnikanie vidíme najmä v synergiách. Pri dodávateľoch, ale aj prenose know-how z krajiny, kde je padel druhým najpopulárnejším športom po futbale. Španielski tréneri a hráči, ktorí sú svetová špička, ako napríklad Marta Marrero, môžu priniesť impulzy pri výchove nových padelových talentov na Slovensku,“ uzatvára Adam Jášek, finančný riaditeľ skupiny Across.

O Across Group

Už viac ako 20 rokov tvorí pre klientov jedinečné investičné riešenia a príležitosti. Robí tak prostredníctvom investícií do tradičných aj alternatívnych tried aktív, ako aj do exkluzívnych investičných projektov, ktoré neponúka nik iný na trhu. Aktíva skupiny dosahujú 325 miliónov eur. Aktuálne pôsobí v 8 oblastiach vrátane finančných služieb, hoteliérstva, zdravotníctva či sektoru nehnuteľností. Viac informácií nájdete na www.acrossgroup.sk.

Najnovšie videá

Trendové videá