V Bratislave pribudne prvý samooblužný obchod, v ktorom nakúpiš potraviny bez obalu

  • Už začiatkom nového roka pribudne v hlavnom meste nový obchod s komplexným sortimentom
  • Budeš si tu dokonca môcť zomlieť múku či krupicu alebo vyrobiť vločky na kamennom vločkovači
syp
Bezobalovo Bratislava
  • Už začiatkom nového roka pribudne v hlavnom meste nový obchod s komplexným sortimentom
  • Budeš si tu dokonca môcť zomlieť múku či krupicu alebo vyrobiť vločky na kamennom vločkovači

Andrea sa spolu s jej priateľom rozhodla posunúť naše hlavné mesto o krok vpred smerom k zero-waste filozofii. V Bratislave na Blumentálskej 25 (budova Stein) chcú otvoriť komplexný samoobslužný bezobalový obchod.

Milujeme prírodu a vážime si ju. Preto rozhodnutie otvoriť obchod, ktorý bude v súlade s prírodou, ako znie naše motto, bola jasná voľba,” hovorí zakladateľka obchodu Bezobalovo pre Startitup.

Momentálna situácia v Bratislave je bohužiaľ taká, že ak chce človek spraviť nákup bez obalu, za tovar pokojne zaplatí aj niekoľkonásobne viac ako pri kúpe tovaru zabaleného v plaste. Potom sa nemôžeme čudovať, že zákazníci sú pomerne demotivovaní.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: Bezobalovo Bratislava

Uvedomuje si to aj Andrea a dúfa, že to dokáže zmeniť. „Aj to je dôvod, prečo sme sa rozhodli otvoriť Bezobalovo,  aby sa ekologické nakupovanie stalo dostupnejšie a motivujúce aj z pohľadu peňaženky. Možno urobíme v tomto takú menšiu cenovú revolúciu. Veľmi radi by sme ekologické nakupovanie zefektívnili a zatraktívnili,” hovorí Andrea.

Nákup potravín či čapovanej ekodrogérie bude v obchode Bezobalovo prebiehať plne samoobslužne – z gravitačných násypníkov, z dóz s lopatkou či tekutín z nerezových nádob. Zákazník si sám odváži obal, ktorý si prinesie, naplní si ho podľa uváženia a až následne príde k pokladni. Nebude teda musieť čakať, kým obsluha vybaví zákazníka pred ním. „V prípade potreby mu samozrejme budeme nápomocní a radi všetko vysvetlíme a pomôžeme,” dopĺňa Andrea.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: Bezobalovo Bratislava

Čo sa týka sortimentu, Bezobalovo chce ľuďom ponúkať komplexný sortiment pod jednou strechou. Potraviny ako zrná, vločky, múky, kaše, muesli, orechy, semená, soľ, cukor, koreniny, byliny, čaje, sirupy, orechové maslá, džemy, oleje, soľ, čokoládu, tyčinky, cukríky, ale i drobnosti ako vláknina, kypriaci prášok, pudingy, či kakao. Neskôr i chladený tovar či čerstvý lokálny zelovoc.

Z kozmetiky to budú slovenské značky, ktoré vedia dodať produkty bez obalu, prípadne vo vrátnych alebo kompostovateľných obaloch. Taktiež nechcú zabudnúť na dámsku hygienu a potreby pre bábätká. Z ekodrogérie budú ponúkať viaceré značky a produkty od prania, cez umývanie riadu po upratovanie. Taktiež tu nájdeš ekologické produkty pre domácnosť a rôzne „eko radosti” či vlastné upcyklované produkty ako vrecúška, tampóny a podobne.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: Bezobalovo Bratislava

„Pre zákazníkov, ktorí si u nás zakúpia rôzne zrná bude možnosť bezplatného zomletia na múku či krupicu, ale i výroba vločiek na kamennom vločkovači. Ponuku mletia by sme radi postupne rozšírili i o mlynček na mak, orechy a kávu. Veľmi radi tiež poskytneme priestor najmä lokálnym výrobcov na prezentáciu a predaj svojich produktov,” ozrejmuje Andrea.

Bezobalovo by sa malo oficiálne otvoriť po Novom roku, presný termín zatiaľ nie je známy, nakoľko majitelia nevedia koľko budú trvať úpravy priestoru, zariaďovanie a úrady. Ísté však je, že je na čo sa tešiť.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech