V Bratislave pribudne veľký výbeh pre psov, mestská časť ho získala za 1 euro

  • Výbeh bude mať rozlohu 1200 metrov štvorcových
  • Mestská časť ho chce vybudovať už do pár mesiacov
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Výbeh bude mať rozlohu 1200 metrov štvorcových
  • Mestská časť ho chce vybudovať už do pár mesiacov

Starosta bratislavskej mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý pred nedávnom vo svojom videu na facebookovej stránke informoval o tom, že Nové Mesto dostane svoj vlastný výbeh pre psov. Podobne ako aj iné mestá, tak aj Bratislava je plná milovníkov zvierat a psíčkarov.

Venčenie vo veľkom meste je však často oveľa náročnejšie než v malých obciach, keďže je tu väčší ruch, premávka a menej možností vyraziť na odľahlé miesta či do prírody, kde psa neohrozujú autá a neobťažuje okoloidúcich. Ideálnym riešením sú psie parky a výbehy.

Na to, aká je Bratislava rozľahlá, tu však veľa takýchto možností nie je. Výbehy pre psov sa nachádzajú iba v mestskej časti Staré Mesto, Petržalka a Ružinov. Dokopy ich tak v hlavnom meste nájdeme asi osem. Mnohé mestské časti sa pokúšajú o vytvorenie ďalších parkov a najnovšie sa to podarilo práve Novému Mestu.

Na Pionierskej pribudne nové venčisko pre psy

NA PIONIERSKEJ PRIBUDNE NOVÉ VENČISKO PRE PSYNa Pionierskej a v jej okolí sa už niekoľko rokov snažíme vybudovať venčisko pre psov, miesto, kde by mohli psíci voľne behať bez rizika nežiadaného stretu s inými návštevníkmi verejných priestranstiev. Nie je to jednoduché, nemáme tu pozemky, kde by sme ho mohli vybudovať. A keď nejaké máme, sú v blízkosti domov, kde časti ľudí prekáža predstava, že by k ich domu prichádzali vybehať svojich štvornohých miláčikov majitelia zo širšieho okolia. Teraz sa nám na Pionierskej podarilo za jedno euro získať do dlhodobého prenájmu pozemok, kde venčisko pre psov vybudujeme!

Gepostet von Rudolf Kusý am Freitag, 5. Juli 2019

„Na Pionierskej a v jej okolí sa už niekoľko rokov snažíme vybudovať venčisko pre psov. Miesto, kde by mohli psíci voľne behať bez rizika nežiadaného stretu s inými návštevníkmi verejných priestranstiev. Nie je to jednoduché, nemáme tu pozemky, kde by sme ho mohli vybudovať. A keď nejaké máme, sú v blízkosti domov, kde časti ľudí prekáža predstava, že by k ich domu prichádzali vybehať svojich štvornohých miláčikov majitelia zo širšieho okolia. Teraz sa nám na Pionierskej podarilo za jedno euro získať do dlhodobého prenájmu pozemok, kde venčisko pre psov vybudujeme!“ vyjadril sa Kusý.

Pozemok na Pionierskej ulici sa úradu podarilo získať za symbolické jedno euro a neskôr bude majiteľovi platiť prenájom. Celkovo má ísť o plochu veľkú viac než 1200 metrov štvorcových, na ktorej sa budú môcť štvornohí miláčikovia vyblázniť. Venčisko pre psov by malo byť dokončené už o niekoľko mesiacov.

Zdroj: Facebook Rudolf Kusý

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech