V Bratislave pribudnú desiatky nájomných bytov, tvrdí Vallo. Dočkajú sa ich konkrétne lokality

  • V hlavnom meste pribudnú desiatky nájomných bytov
  • Má to byť už v najbližších rokoch
Matúš Vallo
Matúš Vallo TASR/Pavol Zachar
  • V hlavnom meste pribudnú desiatky nájomných bytov
  • Má to byť už v najbližších rokoch

Bratislava bude pokračovať v rozvoji mestského nájomného bývania aj v nasledujúcom roku. Pre agentúru SITA to uviedol primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

„Začali sme stavať mestské byty na Muchovom námestí v Petržalke. Počas prvej etapy vybudujeme osempodlažný bytový dom, ktorý bude pozostávať z 52 klasických nájomných bytov a 51 náhradných nájomných bytov pre reštituentov,“ skonštatoval primátor.

V druhej etape projektu pribudne ďalšia bytovka s približne 50 nájomnými bytmi a dvojpodlažné parkovisko pod bytovým domom. „Najbližšie k začatiu ďalšej výstavby má bytový dom na Terchovskej ulici v Ružinove, kde prebieha inžinierska činnosť spojená s prípravou na podanie žiadosti o stavebné povolenie,“ priblížil Vallo.

Ako dodal, pri projekte nájomného bývania na Žitavskej ulici vo Vrakuni zas budú v najbližšom období žiadať o záväzné stanovisko a následne o umiestnenie stavby.

„Taktiež máme za sebou prvé verejné predstavenie projektu miestnym obyvateľom. Začiatok realizácie bytového domu na Žitavskej odhadujeme na rok 2025,“ doplnil primátor.

V úvodných fázach je podľa neho aj projekt v Janíkovom dvore, kde je ukončená jeho architektonická súťaž.

„V budúcom roku by sme radi začali s obnovou dvoch nevyužívaných bytových domov na Zámockých schodoch a na Velehradskej ulici, v ktorých vznikne spolu 16 bytov,“ poznamenal Vallo. V Záhorskej Bystrici zas rekonštrukciou pôvodného internátu získa mesto do 75 nových bytov.

„Tento projekt je aktuálne pred podaním stavebného povolenia. S obnovou sa začne v roku 2025,“ uzavrel.

Rozpočet Bratislavy na Rok 2024

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: SITA, TASR, Bratislava

Najnovšie videá

Trendové videá