V Bratislave sa budú deti učiť zakladať startupy, vďačíme za to novému edukačnému programu

  • V rámci letných táborov si deti budú môcť vyskúšať založiť vlastný biznis a prácu v rôznych oblastiach
  • Projekt založili študenti LEAF Academy
  • Vhodný je pre deti od 6 do 12 rokov
Edutime/LEAF Academy
Edutime/LEAF Academy
  • V rámci letných táborov si deti budú môcť vyskúšať založiť vlastný biznis a prácu v rôznych oblastiach
  • Projekt založili študenti LEAF Academy
  • Vhodný je pre deti od 6 do 12 rokov

LEAF Academy vzdeláva talentovaných mladých ľudí zo Slovenska aj strednej Európy. Práve jej študenti sa rozhodli odštartovať jedinečný vzdelávací program s názvom Edutime pre deti od 6 do 12 rokov. Tvrdí, že deti sa nemusia začať učiť tímovosti, komunikatívnosti či základným podnikateľským zručnostiam až v dospelosti. Hravou formou ich chcú deťom priblížiť počas letných táborov, ktoré sa budú konať v Starom Meste a v Devínskej Novej Vsi. 

Skupinka študentov LEAF Academy v Bratislave sa rozhodla zúročiť svoje skúsenosti, ktoré nadobudli počas štúdii v rôznych vzdelávacích systémoch a prísť s projektom, ktorého cieľom je rozvíjať v deťoch zručnosti potrebné pre toto storočie,“ vyjadrila sa akadémia. 

zdroj: Edutime/LEAF Academy

Tábory budú mať celkovo päť turnusov a každý bude zameraný na niečo iné. V tom startupovom sa deti naučia, aké to je založiť si vlastný biznis. Ako ho prezentovať a predať, rozbehnú vlastné projekty s pomocou mentorov a zaujímavého vybavenia. Okrem startupov si študenti pripravili aj tematiku FBI, v ktorej si vyskúšajú prácu detektíva, projekt Moja top krajina – v ňom si vytvoria vlastný štát a počas turnusu Vyskúšaj si všetko, sa dozvedia, aké to je pracovať v rôznych povolaniach.

Deti budú môcť vďaka táborom rozvíjať päť základných zručností, a to komunikáciu, tímovú prácu, líderstvo, osobnosť aj inovatívnosť.

zdroj: Edutime/LEAF Academy

Kompetencie zostavovali v Edutime na základe svojich skúseností z LEAFu, iných škôl, diskusií s odborníkmi,  či rôznymi štúdiami zo Slovenska aj zo sveta. Kompetencie reprezentujú príšerky Kecoš, Nápadko, Rastka, Rukáň a Okáň, aby boli zrozumiteľnejšie aj pre deti. Do táborov je možné prihlásiť sa na webe Edutime, www.edutime.sk, v sekcii Hey Hou tábory.

Zdroj: TS

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá