V Bratislave sa chystá podujatie, na ktorom by nemal chýbať žiaden podnikateľ

  • Láka vás podnikať? Máte zaujímavý nápad alebo už podnikáte a chcete sa posunúť ďalej? Pre všetkých, ktorí kráčajú alebo sa chystajú vykročiť týmto smerom pripravila Slovak Business Agency (SBA) Deň súkromného podnikania s podtitulom Všetko o podnikaní pre všetkých.
taaaa
facebook.com/SlovakBusinessAgency
  • Láka vás podnikať? Máte zaujímavý nápad alebo už podnikáte a chcete sa posunúť ďalej? Pre všetkých, ktorí kráčajú alebo sa chystajú vykročiť týmto smerom pripravila Slovak Business Agency (SBA) Deň súkromného podnikania s podtitulom Všetko o podnikaní pre všetkých.

Ide o podujatie, kde sa podnikatelia či ľudia, ktorí by podnikať chceli, dozvedia všetko potrebné, čo s podnikaním súvisí. Akcia sa koná v stredu 4. októbra od 10:00 až do 19:00 v sídle SBA v Twin City, neďaleko Autobusovej stanice Mlynské Nivy.

Vstup na podujatie je voľný. Účastníkom odprezentujeme všetky dôležité informácie o podnikaní a zároveň sa môžu inšpirovať príbehmi podnikateľov. Vypočujú si zaujímavé skúsenosti rodinných firiem, podnikateľov z gastrobiznisu či zaujímavých žien -podnikateliek, spoznajú molekulárnu gastronómiu v podaní šéfkuchára METRO Vojta Artza či získajú predstavu o podnikateľských dráhach slovenských startupistov.

S inšpiratívnou prednáškou na tému podnikanie vystúpi aj známy stand-up komik Ján Gordulič zo show Silné reči. Všetkými aktivitami bude návštevníkov sprevádzať moderátor Roman Juraško. Akciu spolu s SBA organizuje veľkoobchod METRO. Podporu tiež poskytlo Združenie mladých podnikateľov Slovenska, ktorému záleží na tom, aby práca malých a stredných podnikateľov bola dostatočne ocenená. Mediálnym partnerom podujatia je týždenník TREND.

„Dlhodobo podporujeme podnikateľské aktivity na Slovensku. Je preto logické, že sme sa rozhodli zorganizovať podujatie Deň súkromného podnikania  s SBA s podtitulom – Všetko o podnikaní pre všetkých. Veríme, že záujemcovia o užitočné informácie sa u nás dozvedia všetko potrebné. Ste srdečne vítaní,“ pozýva poradca generálneho riaditeľa SBA Lucia Veselská.  

Na podujatí sa predstaví aj majiteľ Barbell Smoothie Bar Samuel Ižar, ktorý ponúka zdravé možnosti pre zaneprázdnených ľudí vo forme smoothies, štiav a ďalších podobných produktov. Zameriava sa na koncového spotrebiteľa, aj na B2B v podobe spolupráce s firmami (donáška, cateringy na akciách), ktoré chcú poskytnúť takéto benefity svojim zamestnancom na zvýšenie produktivity práce.

Samuel Ižar sa už vlani zapojil do prvého ročníka celoslovenskej oslavy podnikateľov Dňa súkromného podnikania (DSP), za ktorým stojí spoločnosť METRO a záštitu nad ním prevzal aj prezident SR. Ižar sa zapojí aj tento rok, preto s radosťou využil možnosť prísť na Deň podnikania s SBA, kde chce inšpirovať aj ďalších podnikateľov svojim príbehom.

„Teším sa, že sa môžem so začínajúcimi podnikateľmi alebo ľuďmi zvažujúcimi podnikanie podeliť o skúsenosti, ktoré som získal na svojej podnikateľskej ceste. Srdečne ich na podujatie v stredu 4. októbra pozývam,“ povedal Ižar, ktorý sa stotožňuje s myšlienkou podpory podnikateľov.

Súčasťou podujatia v priestoroch SBA bude aj prezentácia malej rodinnej firmy Fertucha, v ktorej tri mamičky na materskej  – Biba, Cuca a Peťa – pretavili lásku k pečeniu k založeniu pekárne. Sídlia vo Freshmarkete a okrem tradičných receptov či obľúbených cheesecakov alebo brownies tu nájdete aj koláče pre tých, ktorí trpia intoleranciou na laktózu či lepok.  „V našej pekárni používame kvalitné suroviny, koláče sú sezónne, nerozmrazujeme ich. Stavili sme na tradičné recepty našich starých dám,“ rozprávajú svoj príbeh Biba, Cuca a Peťa.

O rodinnom podnikaní v prostredí nábytkárskej firmy porozpráva jeden z lídrov spoločnosti Idona Michal Zajko. Spoločnosť z okraja Bánoviec nad Bebravou s 50 zamestnancami zariadila interiéry viacerých hotelov v Londýne, Mníchove, Stuttgarte, Amsterdame či vo Viedni a Budapešti. Od roku 2013 zaznamenala Idona nebývalý rast a jej tržby z cudziny dnes kryjú 40 % príjmov firmy.

„Cudzina veľmi oceňuje fakt, že nie sme len obchodníkmi bez vlastnej výroby, ale spoľahlivými dodávateľmi s vlastnou produkciou nábytku,“ dôvodí Michal Zajko úspech rodinnej firmy. Zajko nielenže vystúpi 4. októbra na podujatí Deň súkromného podnikania s SBA, ale s ponukou pre svojich zákazníkov sa zapojí aj do DSP.

Svoj príbeh príde porozprávať aj Igor Benko, ktorý spolu s manželkou začal podnikať v segmente maloobchodného predaja. Vstupom zahraničných reťazcov a kvôli konkurenčnému boju došlo k masívnemu poklesu tržieb ich obchodu, preto museli dobre zvážiť ako ďalej. Riešením sa pre nich stal vstup do Aliancie Môj obchod, ktorej partnerom je veľkoobchod METRO.

„Počas tejto spolupráce sme mali vždy veľmi korektné vzťahy, čo si dovolím tvrdiť, že je na slovenskom trhu skôr výnimočné. Filozofiou METRO vždy bolo predovšetkým akceptovať a chápať naše potreby ako partnera. Vážim si to, pretože aj keď sme malým partnerom, chceme byť spoľahliví pre našich zákazníkov,“ uvádza Igor Benko.

Aj takéto a mnohé ďalšie inšpiratívne podnikateľské príbehy odznejú v rámci diskusií SBA MENU ALEBO OCHUTNAJ PODNIKANIE S SBA a tiež FIRMA = RODINA? RODINA = FIRMA?. Bohatý program však ponúka ešte množstvo iných atrakcií. Spomeňme akciu SBATLON, resp. Zdravý podnikateľ = úspešný podnikateľ. Je určená pre tých, ktorí majú bojovného ducha a odvahu. V jednotlivých disciplínach aktéri zistia, či majú zručnosti úspešného podnikateľa ako napríklad kreativitu, logické myslenie, trpezlivosť, sebakontrolu či rýchlosť.

Zaujímavým isto bude aj WOMANOFFICE  s témou: Pracovať alebo podnikať? Poslucháči sa okrem iného dozvedia, či vôbec existuje ženské podnikanie, ak áno, čím je špecifické, prečo stále viac žien zvažuje podnikanie ako kariérnu alternatívu, prečo existuje súťaž Podnikateľka Slovenska, pre koho je určená a čo nové sa pre Vás chystá v 18. ročníku tejto súťaže.

Účastníci sa môžu registrovať TU.

Deň súkromného podnikania sa koná po druhý raz. Cieľom kampane, za ktorou stojí veľkoobchod METRO, je vzdať hold tvrdej a poctivej práci podnikateľov, ktorí denno-denne robia všetko preto, aby naplnili potreby zákazníkov. Stáva sa tradíciou, že vždy druhý utorok v októbri môžu podnikatelia spoločne so zákazníkmi osláviť tento deň. Toho roku sa Deň súkromného podnikania bude konať 10. októbra. Záštitu nad podujatím prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska.

Záujemcovia zo strany podnikateľov sa môžu hlásiť ku Dňu súkromného podnikania a pripraviť pre svojich zákazníkov špeciálne ponuky na tento deň. Spoločnosť METRO podporí celú akciu veľkou mediálnou kampaňou. Podnikatelia tak budú mať istotu, že sa o Dni súkromného podnikania dozvedia aj ich zákazníci. Pripojiť sa môže každý podnikateľ bez ohľadu na odbor so svojou špeciálnou ponukou na webovej stránke denpodnikania.sk.  Rovnako tak je tu možnosť registrácie priamo na predajniach METRO po celom Slovensku, t. j. v Ivanke pri Dunaji, Devínskej Novej Vsi, Nitre, Zvolene, Žiline a Košiciach.

 Viac informácií a kompletný program nájdete TU.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech