V Bratislave sa zrútil múr ešte v januári, mesto ho opraví až po roku čakania

  • 14. januára spadol múr na ulici Ľudovíta Fullu na Dlhých Dieloch v Bratislave
  • Za sedem mesiacov situáciu mesto nevyriešilo
Matúš Vallo (TASR), Dlhé Diely (Wikimedia, ANDREJ NEUHERZ)
Matúš Vallo (TASR), Dlhé Diely (Wikimedia, ANDREJ NEUHERZ)
  • 14. januára spadol múr na ulici Ľudovíta Fullu na Dlhých Dieloch v Bratislave
  • Za sedem mesiacov situáciu mesto nevyriešilo

Je to už sedem mesiacov, čo sa na ulici Ľudovíta Fullu v bratislavskej Karlovej Vsi zrútil múr. Miestni obyvatelia sú znepokojení tým, že po viac ako pol roku sa celá situácia nijako nepohla dopredu a zdevastovaný múr je stále v rovnakom stave, mestská časť na to upozornila aj na svojej facebookovej stránke. Múr patrí pod správu magistrátu, no ten zatiaľ zmenil iba organizáciu dopravy v úseku.

„Po 7 mesiacoch nevidieť žiadnu reálnu aktivitu smerujúcu k oprave múru. Zemina už začala pomaly zarastať burinou. Mieni magistrát ponechať tento verejný priestor v takto dezolátnom stave už navždy? Považuje primátor Matúš Vallo občanov Dlhých Dielov za druhoradých, ktorí si nezaslúžia rýchlu a kvalitnú opravu? Alebo je dôvodom slimačieho tempa len liknavosť, neschopnosť a nekompetentnosť nového vedenia magistrátu?“ pýtajú sa obyvatelia mestskej časti Karlova Ves, pod ktorú spadajú aj Dlhé Diely.

Gepostet von Objektív Karlova Ves am Dienstag, 16. Juli 2019

Na rozhorčený status obyvateľov reagoval už aj samotný primátor Bratislavy Matúš Vallo. Podľa jeho slov by mal problém vyriešiť Generálny investor Bratislavy (GIB), ten však čaká na verejné obstarávanie a stavebné povolenie. Je možné, že stavebné práce odštartujú až koncom tohto roka.

„Na základe zisteného skutkového stavu z opakovaných obhliadok a po následnej konzultácii so statikom bolo pracovníkmi GIB navrhnuté predbežné technické riešenie sanácie oporného múru, na základe ktorého boli spracované podklady pre výber zhotoviteľa. V súčasnosti prebieha verejné obstarávanie na výber zhotoviteľa projektovej dokumentácie s podrobnosťou realizačného projektu na zabezpečenie sanačných prác. Následne, po dodaní projektovej dokumentácie a kompletizácii vyjadrení dotknutých orgánov a organizácii, požiada investor stavebný úrad o vydanie stavebného povolenie na predmetné práce,“ objasnil Vallo.

Gepostet von Objektív Karlova Ves am Dienstag, 16. Juli 2019

Aj napriek tomu, že teda ide o havarijný stav, ktorý obmedzuje život a dopravu v lokalite, mesto nebude konať okamžite. Podľa vedenia Bratislavy sú to skrátka zákony, ktoré sa nedajú obísť. Riešenia svojho problému sa tak obyvatelia Dlhých Dielov tak skoro nedočkajú. Múr je zatiaľ iba oplotený a na chodníku sa váľajú povyvracané stromy.

Zdroj: Facebook Objektív Karlova Ves

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech