V Bratislave si zarobíš aj 5 000 eur. Zdravotnícky startup mladého Slováka otvoril lákavé pozície

  • Na našom pracovnom trhu sa objavili pracovné ponuky, aké sa až tak často nevidia
  • Jeden z perspektívnych slovenských startupov hľadá do tímu nových ľudí, ktorým ponúka niekoľkotisícové platy
SSC
S-Case
  • Na našom pracovnom trhu sa objavili pracovné ponuky, aké sa až tak často nevidia
  • Jeden z perspektívnych slovenských startupov hľadá do tímu nových ľudí, ktorým ponúka niekoľkotisícové platy

Martin Pekarčík je mladý inovátor, ktorý spolu so svojim tímom založil startup S-Case. V rámci tejto značky uviedli na trh špeciálne medicínsko-technologické zariadenie.

To je schopné zaznamenávať fyziologické funkcie tela aj bez prítomnosti špecializovaného medicínskeho personálu. S-Case obsahuje 4 funkcie: IR teplomer, tlakomer, pulzný oxymeter a glukomer. Taktiež zahŕňa prenosnú pacientsku databázu pre zaznamenávanie a následne dlhodobé monitorovanie pacientov a prípadný výskum.

„S-Case sme založili v roku 2018, priamo v hlavnom meste Slovenska, v Bratislave a odvtedy sme prakticky začali rozvíjať nápad hľadača žíl, primárne určeného na pomoc zdravotníckemu personálu pri hľadaní žíl u obéznych pacientov,“ vysvetľuje Martin.

Mnohé diskusie s expertmi z medicínskej praxe vnukli do hláv startupistom nápad na vytvorenie zariadenia kombinujúceho základné senzory. Preto sa rozhodli zmeniť ich smerovanie a rozvíjať ideu S-Case.

Mladí inovátori sa od začiatku vývoja ich produktu pýtali lekárov, čo oni sami využívajú pri každodennej diagnostike. To znamená, že netvorili a ani dnes netvoria produkt podľa seba, ale podľa toho, čo je na trhu naozaj potrebné a po čom je dopyt.

Celková odozva na tento prístroj je podľa Martina až nad očakávania pozitívna. Objednávku si u nich urobila aj Univerzita sv. Alžbety v Bratislave a v Pakistane startup dokonca dostal pozitívnu odozvu aj priamo od vlády.

Dopyt je aj od krajín tretieho sveta, kde zaujali najmä humanitárne organizácie. Tento malý prístroj (vo veľkosti mobilu) tu môžu využívať aj nešpecializovaní zdravotnícki pracovníci.

Spomeňme napríklad Ugandu, Pakistan, Keňu a mnoho ďalších miest, kde je ambulantná starostlivosť poskytovaná často v extrémnych podmienkach s minimálnym technickým vybavením. V budúcnosti bude S-Case obsahovať aj algoritmy na predikciu blížiacich sa ochorení pacienta.

Martin objasňuje, že finančne najnákladnejšie sú na tomto projekte predovšetkým dve veci. Tou prvou je hardvér, a teda komponenty a medicínske senzory. Ďalšou nákladnou položkou je samotný personál, ktorý komponenty vyrába.

„Čiže vysokokvalifikovaný človek, ktorý má skúsenosti z biosenzoriky. Tým, že potrebujeme v našom tíme veľa takýchto ľudí, potrebujeme aj vysoký finančný kapitál na pokrytie ich platov. Ďalej sú to kanály, ktorými sa môžeme dostávať do krajín tretieho sveta.“

zdroj: S-Case

S-Case aktuálne spustil náborovú kampaň pre nových členov startupu: „Staň sa súčasťou nášho rozrastajúceho sa tímu. Spolu dokážeme priniesť zdravotnú starostlivosť do každého kúta sveta a prispieť k záchrane životov.“

V hľadáčiku je Senior Android Developer pre programovací jazyk Kotlin. Na tejto pozícii si môžeš mesačne zarobiť od 3 000 do 5 000 eur.

Posted by Scase on Wednesday, October 13, 2021

Taktiež je otvorená aj pozícia Net Full-Stack Developer. Ponúkaný plat je od 3 500 eur. Zatiaľ poslednou otvorenou pozíciou je React/Node.js Full-Stack Developer, na ktorej si možno mesačne zarobiť od 2 000 eur.

Medzi výzvy, ktorým firma aktuálne čelí, patrí: zapisovanie meraní sestrami na papier a ich následné prepisovanie do PC. Taktiež korektnosť výsledkov meraní pacientov po prepisovaní do systému.

Posted by Scase on Monday, August 16, 2021

Výzvou je aj sprístupnenie adekvátnej liečby obyvateľom rurálnych oblastí či nízka dostupnosť diagnostických pomôcok v nízko-príjmových krajinách. Riešiť je potrebné aj rozdiely v kvalifikácii zdravotníckych pracovníkov.

Čo sa týka úspechov firmy za posledný čas, Martin je rád, že po prestupe na S-Case je pozorované zvýšenie diagnostikovaných pacientov o 400 %. Mladí Slováci zatiaľ odhalili 34 nových závažných ochorení a zachránili jeden život.

V neposlednom rade stihol tento startup vyhrať viaceré slovenské aj svetové súťaže (University World Startup Cup v Kodani, European Finals Playpark v Benátkach, Veľvyslanectvo mladých, Playpark Slovakia, Slovak University Startup Cup či Forbes investor Car-pitch).

Zdroje: pretlak.sk, S-Case

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá