V Bratislave ti už čoskoro na kúpu lístka priamo v MHD bude stačiť platobná karta

  • Dopravný podnik sa spojil so spoločnosťou Mastercard a prinášajú novinku
  • Cestovný lístok v dopravnom prostriedku MHD si budeš môcť zakúpiť už v druhej polovici roka 2020
byty (1)
TASR
  • Dopravný podnik sa spojil so spoločnosťou Mastercard a prinášajú novinku
  • Cestovný lístok v dopravnom prostriedku MHD si budeš môcť zakúpiť už v druhej polovici roka 2020

Cestovný lístok či električenku si môžeš zakúpiť priamo v spoji MHD v okolitých krajinách už dlho. Pre Bratislavu je to aktuálne novinka, ktorá príde do hlavného mesta v druhej polovici tohto roku. Stojí za ňou Dopravný podnik spolu s Mastercard.

Šetríš životné prostredie

Predstav si, že už viac nebudeš musieť čakať na to, kým ti príde sms lístok ani naháňať drobné po vreckách, aby si si v automate na zastávke kúpil ten papierový. Vstúpiš do trolejbusu či električky, vytiahneš platobnú kartu a kúpiš si lístok. Veľmi pohodlné a čoskoro aj  veľmi možné.

Lístok budeš mať na karte okamžite po uskutočnení platby zaznamenaný. A tak pri dopravnej kontrole stačí už len priložiť kartu k čítačke a tá revízorovi ukáže, že si si lístok skutočne kúpil.

Nejaký ten čas už predplatný cestovný lístok, teda električenku, môžeš mať zakúpený a zapísaný na svojej bezkontaktnej platobnej karte.

Od mája minulého roka už môžeš mať zakúpenú električenku aj na svojej bezkontaktnej platobnej karte, avšak predplatiť v tejto forme sa dá iba v zónach 100+101. Nie je teda možné využiť ju v rámci mesta v regionálnych vlakoch a regionálnych autobusoch, ako je to bežné pri električenkách zakúpených klasickými spôsobmi. Podporované sú klasické Visa, Maestro a MasterCard. Tentokrát je postup trochu iný, no principiálne podobný.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Chcú sa rozšíriť aj na prímestské linky

Dopravný podnik plánuje novú službu najprv otestovať „Služba kúpy jednorazového cestovného lístka vo vozidlách MHD platobnou kartou je pred fázou úvodného testovania, nakoľko DPB, a.s. potrebuje dôsledne otestovať množstvo vydaných platobných kariet a ich spoluprácu pri zakúpení cestovného lístka s označovačmi a tiež vydavateľmi platobných kariet,“ vyjadrila sa pre Startitup Adriana Volfová, hovorkyňa DPB a.s s tým, že práve týmto dlhodobejším testovaním chcú zamedziť prípadnej chybovosti služby.

Dlhodobé testovanie sa bude týkať nasledujúcich niekoľkých mesiacov. „Termín spustenia tejto služby DPB, a.s. odhaduje na druhý polrok 2020,“ uzatvára Volfová.

Po úspešnej testovacej fáze a spustenia služby, by dopravný podnik rád zapojil takúto novinku aj do prímestských spojov. Dosiahne sa tak urýchlenie kúpy cestovných lístkov a vďaka čím ďalej, tým úspešnejším „cash-less“ praktikám a požiadavkám sa vyhovie modernému klientovi.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech