The Spot
The Spot
The Spot
The Spot

V Bratislave už čoskoro otvoria coworking, aký u nás nemá obdoby. Pracovať tu budeš chcieť aj ty

  • Legendárny a vôbec prvý bratislavský coworking sa po desiatich rokoch od otvorenia opäť vracia na scénu
  • The Spot bude lepší, väčší, modernejší. Pribudnú tu top vychytávky, vďaka ktorým tu jednoducho budeš chcieť pracovať
  • Legendárny a vôbec prvý bratislavský coworking sa po desiatich rokoch od otvorenia opäť vracia na scénu
  • The Spot bude lepší, väčší, modernejší. Pribudnú tu top vychytávky, vďaka ktorým tu jednoducho budeš chcieť pracovať

Keď v roku 2011 Ivan Debnár, Peter Gabriž a Matej Ftáčnik zakladali prvý bratislavský coworking, mali jasnú víziu – vytvoriť kreatívny priestor, ktorý sa stane základňou úspešných slovenských startupov. A to sa jednoznačne podarilo. 

Okrem iného, to bolo aj vďaka ich silnému zameraniu na vzdelávanie členov coworkingu, podpore jedinečných konceptov a množstvu  eventov s rečníkmi z celého sveta. 

Teraz prichádza celkom nová éra The Spot, od ktorej si môžeme veľa sľubovať. O oživenie legendy sa pokúsi jeden zo zakladateľov a dnešný CXO Vacuumlabs Matej Ftáčnik.

zdroj: The Spot

„Cítim, že je na čase priviesť túto značku späť k životu. Urobiť reboot konceptu a poskytovať služby firmám, ktoré vďaka nám pred rokmi vznikli a dnes majú iné potreby a nároky. Sú starší, vyspelejší a majú veľké ambície dobiť nielen Slovensko, ale celý svet,“ hovorí Ftáčnik a dodáva „Som veľmi rád, že okrem Vacuumlabs priestory obsadí napríklad Civitta, následník Neulogy, s ktorou máme v pláne naďalej organizovať inovačné a vzdelávacie eventy.“ 

zdroj: The Spot

Nový coworking ponúkne ambicióznym slovenským firmám moderný, hravý, funkčný priestor s nadštandardnými službami. Okrem toho vytvorí kreatívnu platformu, kde sa veľké vízie stretnú s talentovanými ľuďmi. Otvorí sa na začiatku nového roka v multifunkčnom projekte Sky Park. Ten je navrhnutý svetovým architektonickým štúdiom Zaha Hadid a postupne premieňa bývalú industriálnu zónu na obytné a kancelárske priestory. The Spot obsadí tri poschodia a na 4 200 metroch štvorcových ponúkne 360 miest. 

zdroj: The Spot

„Hľadali sme atraktívne pracovné  prostredie pre kreatívnych ľudí, ktoré bude dobre dostupné zo všetkých smerov. Novovznikajúci downtown v oblasti Mlynských nív spĺňa túto požiadavku a komplex Sky Park je jedinečný v rámci tejto zóny. Developer nám vyšiel v ústrety aj so špeciálnymi požiadavkami, ako mať vlastnú kantínu v našich priestoroch, samostatné točité schodisko, ktoré prepojí všetky tri poschodia coworkingu, či súkromnú skoro 400 m2 veľkú strešnú terasu,“ približuje Michal Haruštiak, ktorý má projekt na starosti. 

Súčasťou jeho nadštandardného vybavenia budú nielen moderné a funkčné kancelárie, 39 zasadacích miestností, alternatívne pracovné zóny, eventový priestor pre 150 ľudí a súkromná terasa, ale aj služby ako fitness centrum, kaviareň, reštaurácia, detské centrum, poštové služby, nákup potravín a iné concierge záležitosti. 

The Spot
zdroj: The Spot

Ak sa pýtaš prečo by si mala firma či živnostník zvoliť ako svoje pracovisko The Spot, namiesto klasickej kúpy či prenájmu kancelárskych priestorov, odpoveď je jasná. Alfou a omegou a kľúčovým benefitom bude tamojšia komunita.

V Spote bude až 360 členov, to sú všetko potenciálny klienti, obchodný partneri či priatelia. Takýto komunitný ekosystém dokáže dobre synergicky fungovať a motivovať členov ďalej. V neposlednom rade sú tu služby, aké sa len tak bežne nevidia. V Spote budeš mať všetko zabezpečené a môžeš sa sústrediť na svoj biznis. Čo sa týka výdavkov, freelancer tu bude vedieť pracovať už za 160 eur mesačne a to bez viazanosti.

The Spot
zdroj: The Spot

„Robili sme si základný prieskum a pre určitý segment firiem a freelancerov je coworking vhodná voľba. Pôvodný The Spot v OD Dunaj fungoval šesť rokov a nikdy nemal problém s obsadenosťou priestorov alebo návštevnosťou eventov. Preto veríme, že aj po pár ročnej pauze obnovený Spot bude mať podobný úspech,“ hovorí.

Chcel by si pracovať v novom coworkingu The Spot?

V súvislosti s otváraním nových komunitných priestorov, nemožno opomenúť ani súčasnú pandémiu COVID-19. Tím okolo The Spot sa netají tým, že pokles dopytu po coworkingových kanceláriách sa dá všeobecne očakávať, o to viac ich však teší, že dva mesiace pred otvorením, majú prenajatých cez 80% priestorov. Bez pochýb je to aj vďaka bohatej minulosti coworkingu a hodnotám, na ktorých bol postavený a ktorých sa bude aj naďalej držať.

Coworking, kancelárie a komunita sú späť.Prvý bratislavský coworking The Spot, po krátkej odmlke našiel svoj nový domov v priestoroch SKY PARK by Zaha Hadid. Legenda otvára svoje dvere už 1.1.2021.https://thespot.sk/

Posted by The Spot on Thursday, October 8, 2020

„Aj pre nás bolo dôležité, aby v The Spot pôsobili spoločnosti a ľudia, ktorí zdieľajú našu víziu. Chcú svoju prácu vykonávať v komfortnom a plnohodnotnom prostredí a zároveň vytvárať silnú komunitu, ktorá sa navzájom obohacuje. A to sa nám zatiaľ darí,“ dodáva Michal Haruštiak.

Najnovšie