V Bratislave už dostaneš pokutu ekologicky, polícia dostala elektro BMW

  • Stretol si už Mestskú políciu jazdiť vo svojich BMW dole ulicami hlavného mesta?
bmw2
press.bmwgroup.com
  • Stretol si už Mestskú políciu jazdiť vo svojich BMW dole ulicami hlavného mesta?

Generálny riaditeľ BMW Group Slovakia, Michael Kordys, odovzdal náčelníkovi Mestskej polície Bratislavy dva elektromobily BMW i3. Tie budú môcť bratislavskí policajti bezplatne používať do 31. októbra tohto roku.

Nie je to až tak dávno, kedy česká polícia dostala na skúšku 11 elektromobilov BMW i3 a športový plug-in hybrid BMW i8, s ktorým stihla medzičasom havarovať. Sme radi, že podobnú možnosť, vynímajúc spomínanú haváriu, dostala aj slovenská polícia. A to na základe spolupráce spoločnosti BMW Group Slovakia a Mestskej polície Bratislava.

foto:bmwgroup.com

„Som rád, že spoločnosti vidia aktivity hlavného mesta a prichádzajú s ďalšími ponukami na spoluprácu. Tento záujem veľmi oceňujem a teším sa, že sa k nim pridala aj spoločnosť BMW Group Slovakia, ktorá mestskej polícii zapožičia elektromobily v prospech mesta,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal pre bmwgroup.com

foto:bmwgroup.com

Elektromobily BMW i3 tak zapadnú do obrazu mesta, ktoré sa chce profilovať ako metropola podporujúca ekologickú mobilitu. Veď v Bratislave nedávno spustili projekt „up! city„, v rámci ktorého je možné si zapožičať elektomobil, e-bike, elektrokolobežku či bežný bicykel.

foto:bmwgroup.com

„Do dvojmesačnej skúšobnej prevádzky nám boli odovzdané dva elektromobily značky BMW i3, ktoré nám spoločnosť BMW Group Slovakia zapožičala bezplatne. Vozidlá budú využívané v rámci bežného služobného výkonu, pričom jedno autíčko bude hliadkovať v centre mesta a druhé v jednotlivých mestských častiach. Ide o vysoko inovatívne vozidlá s nulovými emisiami, a teda nemajú žiaden negatívny dopad na životné prostredie,“ vyjadrila sa na svojej stránke Mestská polícia Bratislava

Bratislava sa tak pripojila k mestám ako Los Angeles, Londýn či Mníchov, kde rovnaké elektromobily používajú policajné a hasičské zložky. A BMW i3 si našlo uplatnenie aj v službách Vatikánu, kde sa používa na administratívne účely a prepravu hostí.

zdroj:press.bmwgroup.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech