V Bratislave vyrástol už druhý hotel na strome, v ktorom nájdeš svoj zen

  • Asi každého detským snom bolo postaviť si vlastný bunker alebo dom na strome. V dnešnej dobe predstavuje takýto koncept veľmi perspektívny podnikateľský nápad. Predsa len nie každému vyhovuje bývanie v hoteloch v centre preplnených miest.
ch
facebook.com/IvoNesrovnalpreBratislavu
  • Asi každého detským snom bolo postaviť si vlastný bunker alebo dom na strome. V dnešnej dobe predstavuje takýto koncept veľmi perspektívny podnikateľský nápad. Predsa len nie každému vyhovuje bývanie v hoteloch v centre preplnených miest.

Vyskytla sa tu teda diera na trhu, ktorú sa však nerozhodol vyplniť súkromník, ale Mestské lesy v Bratislave v spolupráci s Magistrátom hlavného mesta SR. Po tom, aký obrovský úspech zožal domček na strome pod Kačínom, otvára sa jeho mladší brat.

Druhý domček na stromoch sa nachádza v lokalite Dlhé lúky, v lese nad studničkou Pod Dubmi. Domček je situovaný na obrovských duboch vo výške približne 4 metre nad zemou. Má dostačujúcu rozlohu, a to presne 29,2 m2 z toho terasa má rozlohu 14,2 m2.

O bezpečnosť sa báť nemusíš. Terasa je zabezpečená zábradlím a ochrannou sieťou, takže vítaní sú aj rodičia s deťmi. Plus celý domček je zaistený oceľovými lanami, pomocou ktorých je zavesený do koruny stromov, takže ho neskolí ani víchrica.

Oceľové laná sú podložené dubovými doštičkami, no do stromov sa nijako nezasahuje. Prístup do domčeka je zase tvorený dreveným schodiskom, takže žiadne krkolomné šplhanie po lane sa nekoná.

V domčeku je manželská posteľ a jedna poschodová posteľ. Celú stavbu sa podarilo uskutočniť aj vďaka spoločnosti Tree Houses s.r.o, ktorej partnerom je francúzska spoločnosť La Cabane en L´Air, s 10-ročnou konštrukčnou skúsenosťou a postavila viac ako 200 jedinečných Tree Houses vo Francúzsku a v zahraničí.

Cieľom tohto tree housu je ponúknuť ľuďom netradičný zážitok, počas ktorého je možné jedinečným spôsobom vnímať všetkými zmyslami okolitú prírodu, a tak hlbšie spoznať les a zároveň zostať v pohodlí.

Pobyt v domčeku je maximálnym zážitkom, keď počúvaš zvuky lesa, pozoruješ život v korunách stromov, ako aj ranné prebúdzanie sa okolitej prírody. Je to spôsob, ako sa zastaviť z každodenného zhonu, prečistiť si myseľ, zacvičiť si jogu, či prečítať si knihu priamo v korune stromu.

„Verím, že aj o tento nový domček bude rovnaký záujem ako o domček na Kačíne. Okrem týchto dvoch domčekov sme vlani v lesoparku urobili rozhľadňu na Americkej lúke, zrekonštruovali sme altánok pri 9. mlyne s grilom, ako aj ten na Partizánskej lúke a tiež sme v mestských lesoch zrekonštruovali takmer 3 km lesných ciest. Aj takto chceme dostať ľudí do prírody, do našich krásnych lesov, ktoré obklopujú Bratislavu. Teším sa, že sa nám darí spoločne meniť Bratislavu k lepšiemu,“ vyjadril sa na svojom facebooku primátor Braislavy Ivo Nesrovnal


Záujemcovia si domček môžu rezervovať na stránke mestskej organizácie Mestské lesy v Bratislave, www.ba-lesy.sk, ktorá bude domček prevádzkovať.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK