V Bratislave vyrastú dva nové mrakodrapy. Komplex Portum sľubuje stovky bytov

  • Takzvané nové centrum Bratislavy sa zrejme čoskoro rozrastie o ďalšie výškové budovy. Silueta hlavného mesta tak nadobudne zase o niečo iné rozmery.
enviroportal.sk/TK Estate
  • Takzvané nové centrum Bratislavy sa zrejme čoskoro rozrastie o ďalšie výškové budovy. Silueta hlavného mesta tak nadobudne zase o niečo iné rozmery.

Betónoví giganti začínajú v Bratislave rásť ako huby po daždi. Dva nové výškové objekty by teraz mali pribudnúť na mieste niekdajšej rafinérie Apollo, hneď oproti vznikajúcemu projektu Panorama City. Polyfunkčný komplex dostal názov Portum a zámer má na svedomí realitná spoločnosť TK Estate, ktorá sa zaoberá ako realizáciou developerských projektov, tak aj ich výstavbou.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: enviroportal.sk/TK Estate

Vrámci 55-miliónového investičného projektu tu chce postaviť päť budov, pričom dominantou sú dva „mrakodrapy“, z ktorých jeden má mať výšku 115 metrov a 36 poschodí a druhý má mať 97 metrov a 30 poschodí. Okrem toho vrámci objektu postavia aj 7-podlažný hotel a 8-podlažnú budovu, ktoré budú s mrakodrapmi prepojené, a ďalší 6-podlažný hotel. Súčasťou projektu má byť tiež podzemná garáž s kapacitou 656 parkovacích miest. Informoval o tom portál reality.etrend.sk.

Výškové budovy majú priniesť takmer 500 nových bytov a ateliérov, pričom 286 bytov bude dvojizbových, 115 bude trojizbových, dva budú veľkometrážne a 87 bude ateliérov. Developer chce v objekte vybudovať kompletné zázemie. Nebudú tak chýbať reštaurácie, kaviarne či obchody, ale aj služby ako detská klinika, wellness či fitness. Sľubujú tiež dostatok zelene v okolí, zimnú záhradu či čoraz populárnejšie zelené strechy. Pre účely trávenia voľného času chcú vo vnútrobloku postaviť park s detským ihriskom a fontánou.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: enviroportal.sk/TK Estate

Keďže komplex má vyrásť na pozemku niekdajšej rafinérie, ktorá bola v roku 1944 zbombardovaná, developer podľa portálu finweb.hnonline.sk ráta aj s komplikáciami v podobe kontaminácie ropnými látkami či nevybuchnutej munície. Projekt na výstavbu komplexu Portum je aktuálne v štádiu posudzovania vplyvov na životné prostredie. Či bude projekt skutočne zrealizovaný v takejto podobe a kedy, je zatiaľ otázka budúcnosti. Isté však je, že silueta hlavného mesta sa začína meniť a vzniká tu nová štvrť zasvätená výškovým budovám.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech