V Bratislave vzniklo inovatívne fitnescentrum na hranici lesa. Tréning v prírode je nezameniteľným zážitkom

  • Pri Ekonomickej univerzite vyrástlo fitnescentrum, ktoré sa nebojí ísť proti prúdu
  • Bratislavské fitko PUMP vytvorilo hybridný model, kde kombinujú moderné fitnescentrum s voľným pohybom v lese
  • PUMP oznámil uvádzaciu cenu za 9,90 €/mesiac
pump22
PUMP
  • Pri Ekonomickej univerzite vyrástlo fitnescentrum, ktoré sa nebojí ísť proti prúdu
  • Bratislavské fitko PUMP vytvorilo hybridný model, kde kombinujú moderné fitnescentrum s voľným pohybom v lese
  • PUMP oznámil uvádzaciu cenu za 9,90 €/mesiac

Veľké komerčné fitnescentrá sa od seba veľmi neodlišujú. Stále tie isté dizajnové priestory preplnené farbami daného brandu. Zrejme ťa v nich čaká výhľad na rušné mesto alebo biznis centrum, kde si hľadal voľné parkovacie miesto desať minút, aby si si vôbec mohol zacvičiť.

Nové fitnescentrum PUMP sa rozhodlo ísť proti prúdu a ich priestory pri Ekonomickej univerzite v Bratislave sú toho jasným dôkazom. V StartitUp sme vždy radi, keď na Slovensku vyrastie sľubný podnik, preto sme sa do PUMP rozhodli pozrieť aj my.

zdroj: PUMP

Tréning v lone prírody

Vďaka skvelej polohe sú nielen pár minút vzdialení od centra, no hneď za budovou sa rozprestiera petržalský lesík pri Dunaji, ktorý môžeš využiť na jedinečný tréning. Kardio na čerstvom vzduchu je príjemný a nezameniteľný zážitok, ktorý sa s menej záživným behom na bežiacom páse nemôže ani len porovnávať.

Beh na lesných chodníčkoch môžeš prepojiť so zvyškom tréningu, ktorý si odcvičíš vnútri na strojoch a činkách alebo v outdoorovej zóne, ktorá je plná moderných konštrukcií, kde si precvičíš celé telo.

Zapojiť do portfólia fitnescentra aj priľahlý les pritom ani nebolo zámerom, lesík sa totiž nachádza hneď vedľa pozemku a majitelia ho šikovne začali využívať.

zdroj: PUMP

Idú proti prúdu

Poloha pri petržalskom lesíku však nie je výhodná len pre milovníkov poriadne zdravého kardia. Zakladatelia PUMP totiž zistili, že ľudia čoraz menej holdujú tradičným fitkám, ktoré sú od ruky a musíš za nimi cestovať do centra mesta.

Budúcnosťou cvičenia budú lokálnejšie fitnescentrá s komornou atmosférou a PUMP medzi ne môžeme určite zaradiť. Podobné počiny už vidíme na západe.

S jednoduchosťou a komornosťou ide ruka v ruke aj minimalistický dizajn, ktorý je v prípade fitnescentra PUMP efektívny a zameraný na funkcionalitu. Pri tréningu ťa bude tešiť pohľad do lesa cez obrovské okná a nie žiaden zbytočný dizajn.

Na recepcii ťa zasa čaká Health bar, kde si môžeš vychutnať svoj obľúbený proteínový shake, dobrú kávu, no tiež napríklad proteínové kaše so zdravým ovocím.

Bratislava doteraz fitnescentrami s kombináciou outdooru a indooru takéhto rozmeru nedisponovala a keďže sú komorné fitká presne to, čo väčšina ľudí aktuálne vyhľadáva, PUMP je podľa nás krokom správnym smerom.

Špičkovo vybavené fitnescentrum sa pohybuje v klasických cenových reláciách, mesačná permanentka stojí 43 €. Súčasťou permanentky je napríklad aj vstup do outdoor zóny.

PUMP teraz spustil vstupné za uvádzaciu cenu 9,90 €/mesiac, ktorú môžeš využiť do 7. februára.

zdroj: PUMP

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech