V Bratislave vznikne mesto v meste! O ambiciózny projekt v Ružinove sa Slováci pobijú

  • Nový Ružinov sa rozširuje. Pri Dunaji vyrastá mikroštvrť s veľkým dôrazom na prírodu
  • Kľúčovými slovami ružinovského developmentu sú súkromie, zeleň a aktívny a pasívny oddych
  • Prvá fáza projektu Nový Ružinov sa vypredala takmer okamžite, developer CZ Slovakia sa snaží nadviazať na predchádzajúci úspech
novyruzinov2
  • Nový Ružinov sa rozširuje. Pri Dunaji vyrastá mikroštvrť s veľkým dôrazom na prírodu
  • Kľúčovými slovami ružinovského developmentu sú súkromie, zeleň a aktívny a pasívny oddych
  • Prvá fáza projektu Nový Ružinov sa vypredala takmer okamžite, developer CZ Slovakia sa snaží nadviazať na predchádzajúci úspech

Bratislava je epicentrom nového developmentu, no len niektoré projekty sú skutočne hodné pozornosti. Projekt Nový Ružinov už vo svojej prvej fáze Slovákov zaujal tým, že nejde len o ďalší obytný projekt, no prakticky o úplne novú mestskú štvrť s vlastným ekosystémom.

Zaujímavou konšteláciou budov vzniká ambiciózny komplex s nadštandardnými rozlohami vnútroblokových parkov, akoby oddelený od vonkajšieho sveta. Bratislavčanom tak ponúkne atmosféru súkromia a pokoja malého mesta.

Nový Ružinov je však od centra vzdialený ani nie 5 minút, developerský projekt od CZ Slovakia, a.s. totiž leží len niekoľko metrov od dunajskej hrádze, v južnej časti Ružinova.

zdroj: CZ Slovakia – Neďaleko centra vzniká zelený projekt Nový Ružinov. Zameraný na rodiny, ponúkne oddych v rušnom veľkomeste.

Ružinovský projekt diktuje bývanie budúcnosti

Najväčším trendom architektúry v roku 2020 je budovanie komunity. Nový Ružinov je toho skvelým príkladom. Sofistikované rozmiestnenie budov podporuje nielen súkromie, ale aj vznik takmer uzavretej komunity, ktorá je ideálna na budovanie susedských vzťahov.

Aj preto je počet bytov obmedzený – čím menej susedov, tým lepšie sa budú poznať a tým kvalitnejšie vzťahy si navzájom vybudujú. Či už je reč o mladých pároch či rodinkách s deťmi, celý komplex je poctivo navrhnutý s dôrazom na čo najľudskejšiu atmosféru.

Celú filozofiu podčiarkujú aj rozsiahly park v strede štvrte, veľké balkóny, predzáhradky či strešné terasy, ideálne na letné posedenia, letné kinovečery či grilovačky.

zdroj: CZ Slovakia – Komunita je jedným z pilierov Nového Ružinova. Veľké balkóny, terasy, predzáhradky a masívny park susedov zblížia.

Je vôbec možné žiť v Bratislave bez dopravnej zápchy?

Neporaziteľným problémom Bratislavy sú neustále zápchy, ktoré sužujú snáď každého v hlavnom meste. Šikovná poloha Nového Ružinova však tento problém obchádza – len neďaleko je totiž diaľničná križovatka, kam sa bude napájať aj nový obchvat D4R7.

Dobrá dostupnosť však nie je jediný benefit, ktorý Novému Ružinovu D4R7 prináša. Spolu s dokončenou výstavbou sa štvrť stane slepou uličkou a o súkromie či útulnú atmosféru tak nebude núdza.

Podľa slov developera má byť Nový Ružinov vizuálne bez áut, preto sa snaží umiestniť maximálny počet parkovacích miest v podzemnej garáži. Nabíjacie stanice pre elektromobily sú samozrejmosťou.

zdroj: CZ Slovakia – Strešné terasy a rozsiahle balkóny sa do letných mesiacov skvelo hodia. Budujú pocit komunity a v bytoch otvárajú nové možnosti.

Rodinná štvrť s vlastným kúskom Dunaja

Dunaj je v Bratislave hlavným mestotvorným prvkom a Nový Ružinov je od neho vzdialený len pár metrov. Aj preto sa celý projekt nesie v duchu zelene a prírody.

Hlavným pútačom je predovšetkým rozsiahly park v strede štvrte, ktorý korešponduje s okolitou podunajskou prírodou. Spoločne so zeleňou však prichádzajú alternatívne spôsoby dopravy. Ružinov je popretkávaný nesmiernym množstvom kvalitných cyklotrás, vďaka ktorým je cesta po Bratislave rýchla, zdravá a najmä ekologická.

Malé mestečko vo veľkomeste

Nový Ružinov prichádza s vynikajúcou občianskou vybavenosťou. Projekt už teraz ponúka kaviareň, cukráreň, vinotéku, kaderníctvo, na svoje otvorenie čakajú potraviny, zubná a psychologická ambulancia a mnoho ďalších služieb, ktoré efektívne znižujú nutnosť opúšťať domov a tráviť desiatky minút za volantom. Novoružinovčania si budú vedieť veľkú väčšinu svojich potrieb uspokojiť doma.

Územie projektu si v sebe nesie určité výzvy, ktoré sme odhodlane prijali, pretože to nás potom ešte viac motivuje kreovať a v závere vytvoriť výnimočný návrh a inteligentné riešenia. Tento projekt považujeme za prvé ucelené územie riešené v danej lokalite,“ vysvetľujú skúsení architekti z renomovaného slovenského štúdia Compass Architekti, ktorí Nový Ružinov navrhli.

zdroj: CZ Slovakia – Veľkoryso riešené byty sú ideálne pre páry a mladé rodinky.

Ružinov je najobľúbenejšou bratislavskou štvrťou, na nové projekty tak Bratislavčania kladú vysoké nároky. Takmer okamžite vypredaná prvá etapa Nového Ružinova však svedčí o tom, že o kvalitne spracované bývanie s rešpektom voči prírode majú Slováci záujem a určite si nenechajú ujsť ani v súčasnosti realizovanú druhú etapu projektu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech