V bratislavskej nemocnici brutálne napadli zdravotníka. Útočníkov nahnevalo, že ich odhalil

  • V nemocnici na Kramároch sa odohral útok
  • Dvojica neznámych mužov napadla sanitára
  • Vydávali sa za členov organizácie UNICEF
nemocnica kramáre
Na snímke klinika infektológie Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) na Kramároch, TASR/Jaroslav Novák
  • V nemocnici na Kramároch sa odohral útok
  • Dvojica neznámych mužov napadla sanitára
  • Vydávali sa za členov organizácie UNICEF

V stredu, 7. februára, sa približne o desiatej hodine ráno odohral šokujúci incident v nemocnici na Kramároch. Tridsaťpäťročný zdravotný pracovník Roland z kliniky nefrológie a transplantácií obličiek sa stal terčom útoku dvoch cudzincov. O udalosti informoval portál Pluska.

Roland v deň incidentu išiel spolu s pacientom na röntgenové vyšetrenie. V čakárni pri rádiologickom oddelení však narazil na dvoch mužov, ktorí sa pokúšali oklamať staršiu dámu pod zámienkou zberu podpisov a finančných príspevkov pre charitu.

Jeden z podvodníkov pani vysvetľoval, ako sa má na daný hárok podpísať, kým jej ten druhý prezeral obsah kabelky. Muži využívali falošné identifikačné tabuľky a dokumenty pod značkou UNICEF. Keď Roland zasiahol a snažil sa situáciu vyriešiť, nečakane na neho zaútočili.

Útok zanechal Rolanda s viacerými zraneniami. Podľa jeho slov ho útočníci kopali, bili a opakovane pichali perom do oblasti rúk, hrude a ramien. „Hrával som americký futbal, takže som zvyknutý na údery, kopance a pády. Párkrát som ich zhodil na zem, no neudieral som ich, keďže som zdravotník. Len som sa pasívne bránil,“ opísal pre Plusku Roland.

Hlavným cieľom útočníkov bolo zjavne dostať sa k falošnému podpisovému hárku, ktorý zdravotník držal v ruke. Keď sa k nemu dostali, z miesta činu ušli. Roland absolvoval vyšetrenie priamo na úrazovej ambulancii na Kramároch.

Prípadom sa zaoberá polícia

Napriek zraneniam a odporúčaniam ošetrujúceho lekára Roland nasledujúci deň nastúpil do práce. Taktiež podal trestné oznámenie na polícii. Roland popísal útočníkov ako mužov s cudzokrajným vzhľadom. Zbierali podpisy pod očividne falošnú petíciu a od ľudí vyberali aj peniaze. Zdravotník vyzval verejnosť, aby bola ostražitá a hlásila podobné podvodné aktivity.

kramáre
zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Policajné oddelenie v Bratislave III potvrdilo, že začalo trestné stíhanie vo veci prečinu výtržníctva a aktuálne prebiehajú úkony v rámci prípravného konania. Zatiaľ nebolo vznesené obvinenie voči konkrétnym osobám.

Útočil aj lekár

O podobnom prípade sme ťa informovali len nedávno. Tentokrát však nevyčíňali v areáli nemocnice neznámi páchatelia, ale jej samotný zamestnanec. Okresný súd v Žiline, pracovisko Čadca, udelil čiastočnú milosť 71-ročnému internistovi Jánovi Čechovi, ktorý bol predtým odsúdený za prečin výtržníctva spojený s agresívnym správaním v Kysuckej nemocnici s poliklinikou v Čadci.

Lekár, ktorý si už odpykal polovicu svojho trestu spočívajúceho v zákaze vykonávania lekárskej praxe, dostal podmienečné odpustenie zvyšku jednoročného trestu.

Ján Čech bol odsúdený po incidente, ktorý sa odohral koncom júla 2020. Pod vplyvom alkoholu vstúpil neoprávnene do uzavretého stánku so zmrzlinou, kde začal ničiť tovar a agresívne sa správať k okoloidúcim.

Internista najprv zaútočil na muža, ktorý sa nachádzal v blízkosti spomenutého stánku. Čech následne napadol ďalšie osoby, vrátane ženy, ktorú násilne búchal o stenu. Vyčíňaním jej spôsobil vážne zranenia.

Po incidente si Čech odpočinul v urgentnej ambulancii, avšak jeho agresívne správanie pokračovalo útokom na ďalšiu ženu v priestoroch recepcie, ktorá utrpela ľahký otras mozgu.

Zdroje: Pluska, Archív Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá