V Británii sa objavili záhadné umelecká diela. Ich nálezcovia však ľuďom nechcú prezradiť, kde presne sa skrývajú

  • Veľdiela sú vytvorené z miestnej bridlice
  • Umelca prirovnávajú k Banksymu, pretože nikto nevie, kto za týmito čarovnými kruhmi stojí
kruhy, kameň
Carl Halliday/ Borrowdale Institute, twitter
  • Veľdiela sú vytvorené z miestnej bridlice
  • Umelca prirovnávajú k Banksymu, pretože nikto nevie, kto za týmito čarovnými kruhmi stojí

Záhadné umelecké diela, ktoré sa objavili na severozápade Anglicka, vyrážajú dych. Nikto netuší, kto môže za týmito veľdielami stáť. Predpokladá sa, že boli vyrobené z miestnej bridlice a musel ich vytvoriť niekto veľmi talentovaný.

Informácia o tom, kde sa presne nachádzajú, nie je zverejnená. BBC uvádza, že sú umiestnené na nebezpečnom mieste, a preto nechcú, aby ľudia toto miesto objavili. Na jednej strane by bola škoda, ak by ich niekto zničil, a na druhej strane, aby si ľudia neublížili sami, keďže terén na danom mieste je takmer nedostupný.

Stojí za nimi „Banksy“ 

Miestni obyvatelia záhadného umelca porovnávajú k Banksymu, pretože nikto nevie, kto za nimi stojí. Banksy si totiž zakladá na anonymite. Sochár Shawn Williamson pre BBC povedal, že sú konštruované z veľkých kusov bridlice, ktorá sa nachádza v okolí. „V minulosti existovali rôzni umelci, ktorí vytvorili podobné diela.“

Niekoľko podobných oblúkov si v okolí všimli ostrieľaní horolezci a vysokohorskí turisti. Jeden z miestnych horalov Carl Halliday povedal, že tento „bridlicový kruh“ spozoroval začiatkom mája. „Z podobných štruktúr vytvorených ľuďmi v prírodnom prostredí mám obvykle zmiešané pocity,“ povedal pre Daily Mail.

Chcel by si vidieť takéto umelecké dielo na vlastné oči?

Miesto neprezradia

Dodáva, že vytvoriť niečo také bolo nebezpečné, ale ohromujúce. S najväčšou pravdepodobnosťou nejde o prírodný úkaz. „Je určite vyrobený človekom, ale aj napriek tomu je to úžasné umelecké dielo.“

zdroj: lonna10,Borrowdale Institute, twitter

„Aj keď by sa k jednému oblúku dalo dostať zhora zo skaly, nechcem prezradiť miesto. Strmý terén okolo kamenného kruhu, je technicky náročný aj pre horolezcov a pre nehorolezcov by to bolo život ohrozujúce,“ povedal pre Daily Mail. Dodal, že ak ich už vyrobil hocikto, mal by v tejto umeleckej práci pokračovať.

Zdroj: BBC

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK