V Česku odhalili otrasný prípad zabíjania tigrov. Pri Prahe ich sťahovali z kože, vyrábali z nich bujóny či víno

  • Produkty zo zabitých tigrov mali slúžiť v medicíne, ale aj v kuchyni.
edšš
Celní správa České republiky
  • Produkty zo zabitých tigrov mali slúžiť v medicíne, ale aj v kuchyni.

Českom otriasa veľký škandál zabíjania tigrov. Colníci v rámci akcie TROFI objavili v zooparku Bašť pri Prahe otrasný prípad usmrcovania veľkých mačkovitých šeliem. V pondelok pri razii sa im naskytol hrozný pohľad na čerstvo zabitého tigra. Toho zabili strelnou ranou do oka, aby sa zabránilo poškodeniu jeho vzácnej kože.

Okrem toho objavili tiež ďalších 20 zmrazených tiel tohto chráneného živočícha. Dôkazy na to, aby mohla byť uskutočnená razia, zhromažďovali colníci dva roky. Počas nich sledovali napríklad export výrobkov a trofejí z Čiech, hlavne do Vietnamu.

Pri razii objavili telá troch tigrov. Polícia v tomto prípade obvinila troch mužov, ktorým hrozí odňatie slobody až na 5 rokov. Všetci obvinení sú momentálne vo väzbe.

Zarážajúci je tiež fakt, že telá okrem trofejí slúžili aj na výrobu prípravkov používaných buď v tradičnej ázijskej medicíne či na konzumáciu. Vyrábali sa z nich maste či dokonca vývary alebo víno. Ako informovala Colná správa Českej republiky, tieto produkty sa na čiernom trhu predávajú za stovky až tisíce dolárov. Koža tigra môže stáť až 20-tisíc dolárov, tigrie víno môže stáť aj 100 dolárov za liter.

zdroj: interez.sk

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK