V Číne predávajú naďalej netopierov alebo psov. Divoký predaj sa stále nezastavil

  • V Číne prebieha stále predaj rozličných druhov zvierat, ktoré môžu prenášať choroby alebo nebezpečné nákazy
BeFunky-collage
Unsplash
  • V Číne prebieha stále predaj rozličných druhov zvierat, ktoré môžu prenášať choroby alebo nebezpečné nákazy

Netopiere, králiky, psy alebo mačky sa stále predávajú na čínskych trhoch. Informuje o tom portál Daily mail. Aj napriek hrozby pandémie je v Číne predaj rôznych druhov zvierat stále každodennou realitou.

Šokujúce správy o pokračovaní predaja prišli, keď Čína konečne zrušila celonárodné blokovanie na celoštátnej úrovni a povzbudila ľudí, aby sa vrátili k normálnemu každodennému životu, aby podporili ekonomiku. Oficiálne štatistiky naznačujú, že nedošlo k takmer žiadnym novým infekciám.

„Každý verí, že pandémia skončila a už sa viac nemusíte obávať. Pokiaľ ide o samotnú pandemiu, v súčasnosti je to len zahraničný problém,“ uviedol jeden z čínskych korešpondentov pre The Mail.

Prvé prípady koronavírusu boli sledované na trhu vo Wu-chane, ale prepuknutie choroby úradníci zamlčali a samotní oznamovatelia boli taktiež umlčaní, vrátane 33-ročného Dr. Li Wenlianga, ktorý neskôr zomrel v dôsledku koronavírusu.

Pekingská vláda teraz po dramatickom poklese miery infekcie v Číne presadzuje konšpiračné teórie, podľa ktorých sa prepuknutie choroby v Číne vôbec nezačalo.

Na čínskych platformách sa rozšírila fáma, že koronavírus bol prvýkrát odhalený v Taliansku v novembri 2019.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK