V Dubaji sa stavia ultraluxusný a drahší brat populárneho hotela, takto bude vyzerať

  • Dubaj, to sú ikonické stavby a luxusné hotely, kam sa len človek pozrie
  • Royal Atlantis posunie latku luxusu na ešte vyššiu úroveň, a to už koncom roka 2020
  • Projekt za necelé 1,3 miliardy ponúkne jedinečný a nezabudnuteľný zážitok
kerznercommunications.com
  • Dubaj, to sú ikonické stavby a luxusné hotely, kam sa len človek pozrie
  • Royal Atlantis posunie latku luxusu na ešte vyššiu úroveň, a to už koncom roka 2020
  • Projekt za necelé 1,3 miliardy ponúkne jedinečný a nezabudnuteľný zážitok

Najnovší ultraluxusný hotel Royal Atlantis bude nasledovníkom svetoznámeho hotela Atlantis The Palm, ktorý už viac ako desať rokov patrí medzi ikonické stavby Dubaja na umelo vybudovanom ostrove Palm Jumerah. Ako informuje portál CNN.com, s výstavbou sa začalo už v roku 2014 a nachádzať sa bude len kúsok od staršieho brata, ikonického Atlantis rezortu. Vďaka svojej polohe ponúkne podobný výhľad, no výrazne rozdielnu architektúru.

Nová generácia výrazného luxusu ponúkne sofistikovaný životný štýl s neobmedzeným výhľadom na oceán, krásne zelené plochy a hravý kontrast medzi ohňom a vodou – všetko zabalené v nádhernej architektúre.“ píše sa na oficiálnom webe pripravovaného hotela.

Stavbu finančne zastrešuje developer Kerzner Group, ktorý oslovil renomovanú acrhitektonickú firmu KPF. Celý projekt bude necelé 1,3 miliardy eur a jeho dokončenie je plánované na koniec roka 2020.

Narozdiel od svojho staršieho brata ponúkne Royal Atlantis presklennú architektúru v ultra-modernom kabáte. Skladať sa bude z dvoch základných masívnych blokov poukladaných jeden na druhom, čím sa vytvoria dve dominantné veže, ktoré budú vo výške 80 metrov spojené mostom. Developeri sľubujú nezabudnuteľný výhľad a vybavenie ako wellness či naozaj rozsiahly infinity bazén.

Vo výške 185 metrov sa bude nachádzať najvyššie, 43. poschodie. Každá z dvoch „veží“ bude plniť iný účel. Jedna bude využívaná ako hotelový komplex, druhá ponúkne byty pre ozaj solventných rezidentov. Podľa portálu Gulfnews.com bude  cena za apartmán takmer 2 milióny eur a penthouse za vyše 9,3 milióna eur.

Vo svojom vnútri hotel ponúkne celkovo 795 izieb a suít a 231 dvoj- alebo päť izbových apartmánov, ktorých vizuál zatiaľ do detailov odhalený nebol. Okrem toho bude pre návštevníkov k dispozícií celkovo až 17 reštaurácií s najrôznejšími svetovými kuchyňami s najlepšími Michelinskými kuchármi. Služby ako wellness, fitnes centrá a množstvo bazénov (až 90) sú v tomto prípade úplnou samozrejmosťou. Lákadlom pre turistov by však malo byť aj najväčšie akvárium na svete s viac ako 2 000 medúzami.

zdroje: gulfnews.com; kerznercommunications.com; cnn.com; theroyalatlantisresidences.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie